Honda kontynuuje swoją zieloną ofensywę! Po małym modelu Honda e, przyszła pora na ulubiony rodzaj nadwozia wśród producentów, czyli SUV-a.

Japoński producent ma już za sobą pierwsze doświadczenie w kwestii budowy samochodów z napędem elektrycznym. Zaprezentowana w marcu 2019 roku Honda e, która jest niezwykle ciekawą propozycją na rynku miejskich elektryków, była idealnym początkiem dla programu bezemisyjnych samochodów.

Tymczasem podczas właśnie trwającego Auto China 2020 w Pekinie zaprezentowano koncept elektryka w segmencie, który śmiało można nazwać obecnie najmodniejszym w motoryzacji. SUV-y w swoim portfolio ma praktycznie każda duża marka – nawet tak ekskluzywny producent, jak Lamborghini.

Honda

Zaprezentowany przez Hondę model ma niezwykle futurystyczne linie, a uwagę przyciąga przede wszystkim przód samochodu. Przednie lampy są złączone ze sobą i tworzą długi pas oświetlenia. Podobny zabieg został zastosowany przy tylnych lampach, a przyglądając się bliżej obu zderzakom możemy zauważyć, że są wręcz bliźniaczo podobne. Wzrok przykuwa także wysunięta do przodu maska, wcięcie nad nadkolami oraz smukły dach.

Jednak najważniejsze dla producenta założonego w centralnej Japonii najważniejsza jest technologia, którą skrywa ten model. SUV e:concept ma posiadać zaawansowany system asystowania kierowcy. Ma on się skupiać na jak najlepszym rejestrowaniu, przewidywaniu oraz precyzji działania na drodze. Ma w tym pomóc przednia kamera o szerokim polu widzenia oraz sensory rejestrujące sytuację dookoła całego pojazdu. Według Hondy asysty te mają pomagać w bezpiecznej jeździe w znacznie większym zakresie sytuacji i warunków na drodze.

Kolejna technologia, która uległa ulepszeniu w porównaniu z modelem Honda e, to system Honda Connect. Zawiera on takie funkcje, jak elektroniczny asystent interfejsu, połączenie ze smartfonem oraz bezprzewodowe aktualizacje.

Przypadkowe nie jest miejsce prezentacji. Honda SUV e:concept ma być pierwszym elektrycznym pojazdem Japończyków na chińskim rynku. Rynku, który ma ogromny potencjał. Z tego powodu pokaz systemu Honda Sensing, czyli wcześniej wspomnianej asysty prowadzenia, ma w pierwszej kolejności odbyć się w Państwie Środka. Demonstracja według zapowiedzi ma się odbyć do końca obecnego roku. Póki co japońska marka nie ujawniła daty rozpoczęcia produkcji nowego modelu.

Honda

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *