Harrison Newey wystartuje w pełnym sezonie Deutsche Tourenwagen Masters. W zespole WRT zastąpi Eda Jonesa, który przez pandemię utknął w swoim kraju.

Syn słynnego inżyniera Adriana Neweya zastąpi w niemieckiej serii wyścigowej Eda Jonesa ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Kierowca z Dubaju, który ze względu na problemy z ruchem międzynarodowym nie może opuścić swojego kraju, odpuści ten sezon DTM. Jones nie mógł uczestniczyć wcześniej w czterech dniach oficjalnych jazd testowych z powodu obostrzeń w wyniku pandemii koronawirusa. Kierowca z Dubaju musiał więc pozostać w swoim kraju. Z racji faktu, że sytuacja w ZEA nie poprawiła się, a kierowca nadal nie prowadził tegorocznego samochodu, postanowiono dokonać zamiany. Newey w przeciwieństwie do Jonesa jeździł samochodem podczas testów na Nurburgringu. Mimo, że został na nie zaproszony w ostatniej chwili, to jak na debiutanta poradził sobie całkiem nieźle.

Harrison Newey nie był zakontraktowany na sezon 2020. 21-latek poprzedni rok spędził w Super Formule, zajmując 15. miejsce w końcowej klasyfikacji. Znalazł się też na najniższym stopniu podium podczas wyścigu na Okayama International Circuit. Tor jest znany między innymi z organizacji wyścigów serii WTCC oraz dawniej GP Pacyfiku Formuły 1.

Newey

Cieszymy się bardzo z możliwości powrotu na tor i ponownego ścigania się. Nie będzie to „biznes jak zwykle” ani taki, jaki do tej pory znaliśmy, ale to i tak dobra wiadomość. Pandemia jeszcze się nie skończyła, będziemy musieli sobie z tym poradzić i pozostać bardzo czujni. Wyścigi będą inne, będą nowe zasady i nowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę, i wszyscy będziemy musieli działać odpowiedzialnie i nie popełniać błędów.

W DTM, aby ostatni sezon odbywał się w znanym nam formacie, będziemy starać się zrealizować obietnice, które postawiliśmy przed sobą w naszym debiutanckim sezonie w ubiegłym roku. Zwiększymy nasze wysiłki w celu wystawienia trzech samochodów, bez odchodzenia od naszej filozofii promowania młodych talentów.

Vincent Vosse, szef zespołu WRT

WRT wystawi w tym roku trzy samochody. Zespołowymi kolegami Harrisona Neweya będą młodziutki Szwajcar Fabio Scherer, który będzie najmłodszym kierowcą w stawce oraz Austriak Ferdinand von Habsburg. Bez wątpienia największe szansę na końcowy sukces ma Austriak, który zdominował przedsezonowe testy. Także dla Szwajcara będzie to ważny sezon, który będzie miał spory wpływ na jego karierę. Jak widać Newey został rzucony na głęboką wodę, ale prawdziwy kierowca wyścigowy nie boi się wyzwań.

Foto. materiały prasowe zespołu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *