Guanyu Zhou został dziś potwierdzony, przez szefa zespołu Alfa Romeo Racing Fredericka Vasseura jako drugi kierowca w zespole z Hinwil.

To jest historyczna chwila w Królowej Motorsportu. Guanyu Zhou zostanie pierwszym chińskim etatowym kierowcą w Formule 1, a także wystąpi w pełnym weekendzie Grand Prix. Jest to warte zaznaczenia, ponieważ teoretycznie pierwszym chińskim kierowcą był Ma Qinghua. Jednak ten zawodnik wystąpił tylko w piątkowych sesjach treningowych w 2012 roku w zespole HRT. Kierowca akademii Alpine będzie jeździć u boku bardzo doświadczonego Fina, Valtteriego Bottasa, który w poprzednich dwóch sezonach zdobywał tytuł wicemistrza świata. Tak więc Alfa Romeo ma bardzo solidny skład kierowców.

To przyjemność powitać Guanyu Zhou w Alfa Romeo Racing. Jest bardzo utalentowanym kierowcą, co pokazały jego wyniki w F2 i nie możemy się doczekać, aby pomóc jego talentowi rozkwitnąć jeszcze bardziej w Formule 1. Jesteśmy dumni z naszego składu na 2022 i jesteśmy przekonani, że Zhou stworzy bardzo udaną współpracę z Valtterim. Z niecierpliwością czekamy również na powitanie wszystkich nowych chińskich fanów, którzy dołączą do zespołu. Alfa Romeo Racing to historyczna marka, która ucieleśnia ducha Formuły 1 i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby doświadczenie naszego sportu było wspaniałe w Chinach.

Frederick Vasseur
Guanyu Zhou

Chińczyk nadal walczy w tym sezonie o tytuł w Formule 2. Jego głównym rywalem jest Australijczyk Oscar Piastri, który tak samo, jak Zhou należy do akademii Alpine. Jeszcze do niedawna uważano, że dopiero po sezonie F2 rozstrzygnie się, kto zdobędzie drugi fotel w Alfie Romeo, jednak teraz Zhou może być spokojny o swoją przyszłość.

Od najmłodszych lat marzyłem o wspinaniu się jak najwyżej, jak to tylko możliwe w sporcie, który mnie pasjonuje. Teraz marzenie się spełniło. To dla mnie zaszczyt rozpocząć karierę w Formule 1 z kultowym zespołem, zespołem, który w przeszłości wprowadził tak wiele młodych talentów do Formuły 1. Teraz sen jest rzeczywistością. Być pierwszym w historii chińskim kierowcą w Formule 1 to przełom w historii chińskich sportów motorowych. Wiem, że wiele nadziei będzie spoczywać na mnie. Jednak, jak zawsze, będę to odbierał jako motywację, aby stać się lepszym i osiągnąć więcej. Czuję się gotowy do startu w Formule 1. Cieszę się, że moim kolegą z zespołu jest tak utalentowany kierowca, jak Valtteri Bottas. W przyszłym sezonie jednak głównie będzie chodziło o naukę i doskonalenie swoich umiejętności.

Guanyu Zhou

Foto: materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *