Redaktor | Fotograf

DBX z miejsca stał się hitem sprzedażowym Astona Martina. SUV sprzedaje się lepiej niż pozostałe modele producenta razem wzięte. Nic więc dziwnego, że producent zdecydował się na wprowadzenie nowej, bazowej wersji. Rozwinie ona 435 koni mechanicznych, a pod maską znajdzie się 6-cylindrowy silnik od AMG. Niestety, póki co ta odmiana będzie oferowana jedynie na rynku chińskim.

Coraz więcej producentów aut sportowych dodaje do swojej gamy modelowej SUVy. Nie ma się co dziwić, ponieważ wielu klientów kusi się na kupno takich samochodów, aby również na co dzień jeździć modelem swojej ulubionej marki. Korzysta z tego również Aston Martin, głównie z pomocą modelu DBX. Już odmiana z silnikiem V8 sprzedaje się lepiej niż pozostałe modele marki razem wzięte. Teraz na rynek trafia wersja, która znajdzie się nieco niżej w gamie. Otrzyma silnik 6-cylindrowy o mocy 435 koni mechanicznych i będzie sprzedawana jedynie w Chinach. Pozwoli jednak na znaczne zwiększenie sprzedaży auta.

Aston Martin DBX

Pod maską znajdzie się jednostka znana już wszystkim z modeli AMG. Podobnie jak w przypadku DBX-a z silnikiem V8, również ta jednostka została zapożyczona od Mercedesa. Jest to 6-cylindrowy silnik o pojemności trzech litrów i mocy 435 koni mechanicznych. Dzięki dodatkowemu układowi elektrycznemu, chwilowo możemy zwiększyć moment obrotowy o dodatkowe 250 niutonometrów. Sam silnik rozwija 520 niutonometrów. Oczywiście, nowa odmiana jest nieco wolniejsza niż dotychczasowy DBX. Przyspieszenie do setki zajmuje teraz 5,4 sekundy, a auto rozpędza się do 259 kilometrów na godzinę.

Aston Martin DBX

Ponadto, mniejsza jednostka oznacza niższe spalanie. Średnio, nowa wersja ma palić o 4 litry na setkę mniej niż odmiana z V8. Jedyną różnicą stylistyczną jest napis “Straight-Six” na przednich nadkolach. Ponadto, nowy wariant otrzymał kilka nowych wzorów felg w rozmiarze od 21 do 23 cali. Nowy model kosztuje w Chinach 297 tysięcy dolarów, o ponad 60 tysięcy mniej niż mocniejsza wersja. Niestety, wszystko wskazuje na to, że będzie oferowany jedynie tam.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *