Redaktor | Fotograf

Choć oczywiście SUVy są teraz na topie, nie w każdym przypadku są najlepiej sprzedającym się modelem marki. Tak jednak jest w przypadku Astona Martina. Prezentacja modelu DBX była jednym z najlepszych pomysłów producenta z Wielkiej Brytanii. Sprzedaje się on lepiej niż wszystkie pozostałe modele razem wzięte, wyprzedzając tak kultowe modele jak Vantage czy DB11.

SUVy są bardzo popularne od wielu lat. Nic więc dziwnego, że każdy z producentów, chce mieć auto tej klasy w swojej ofercie. Nie omija to nawet tych, którzy od wielu lat produkowali jedynie auta sportowe, i nie byli kojarzeni z SUVami. Dobrym przykładem jest tutaj Aston Martin czy Ferrari, które niedługo zaprezentuje swojego pierwszego przedstawiciela tej klasy. Ten pierwszy producent ma to już za sobą, i zdecydowanie jest to jedna z najlepszych jego decyzji w ostatnim czasie. DBX sprzedaje się świetnie, a nawet lepiej niż wszystkie pozostałe auta w ofercie Astona Martina razem wzięte.

Aston Martin DBX sprzedaje się lepiej niż inne modele marki razem wzięte

Całkowita sprzedaż wszystkich aut brytyjskiego producenta w 2021 roku wyniosła 4250 sztuk. Jest to wynik o 173% lepszy niż w zeszłym roku. Sam DBX sprzedał się w ilości 2186 sztuk. Aby utrzymać tak dobrą koniunkturę, Aston Martin już niedługo wprowadzi na rynek specjalne wersje swojego SUVa. Przede wszystkim ma to być mocniejsza, sportowa odmiana, jednak możliwe, że pojawi się także wariant hybrydowy, który pomoże obniżyć emisje. Pojawiły się także pogłoski o wariancie z silnikiem V12, jednak są one mało prawdopodobne. Choć oczywiście świetna sprzedaż to głównie zasługa DBXa, nie można zapominać o pozostałych modelach brytyjskiej marki.

Aston Martin DBX sprzedaje się lepiej niż inne modele marki razem wzięte

Trzeba jednak pamiętać, że konkurencja nie śpi. SUVy innych producentów premium również sprzedają się świetnie, zwłaszcza w przypadku Bentleya, a także Lamborghini. Niedługo do grona posiadaczy SUVa w swojej ofercie ma dołączyć także Ferrari. Nowy model Purosangue ma zastąpić w gamie GTC4 Lusso. SUV Ferrari powinien pojawić się na rynku już niedługo.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *