Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Gdy debiutował Ford Mustang Mach-E to raczej opinie były mieszane, ale taki wariant typowo terenowy mógłby uratować honor zarówno marki jak i kultu Mustanga

Choć oficjalnie wiemy jak nowy Ford Mustang Mach-E będzie wyglądał, znamy szczegóły specyfikacji technicznej i samochód nie skrywa większych tajemnic, to jednak dalej auta nie ma u klientów. Dostawy się nieco opóźniły, trzeba czekać i jakoś czas spędzić. Dlatego pojawiają się szalone wariacje na bazie nowego Mustanga Mach-E i jedną z nich jest taki oto projekt, który zrealizował pewien grafik występujący pod pseudonimem Abimelec Design. To co przygotował dla jednych może być zwykłą fantazją, ale jeśli dobrze się przyjrzymy to wszystkie modyfikacje są możliwe do zrealizowania i nawet mamy nazwę dla tego auta Ford Mustang Mach-E “Active”, czyli terenówka z prawdziwego zdarzenia!

Ford Mustang Mach-E

To co widzimy na zdjęciach to przede wszystkim szersze nadkola, znacznie większe opony terenowe, dodatkowe oświetlenie, większy spoiler dachowy i podwyższone zawieszenie. Finalnie wszystkie te opcje można prawdopodobnie wdrożyć do auta produkcyjnego, więc pojawia się ciekawa alternatywa dla klientów. Widać w tym aucie rajdowe zacięcie i szczerze mówiąc, Ford Mustang Mach-E, dysponując mocą 465 KM i 830 Nm, na pewno poradziłby sobie w terenie, jeśli zadbamy o odpowiednie modyfikacje umożliwiające mu wjazd w takie środowisko. Inną ważną kwestią jest wygląd, ale jeśli już przyzwyczailiśmy się do elektrycznego Mustanga to nie powinno być raczej problemu z nieco bardziej agresywnymi kształtami w stylu off-road.

Ford Mustang Mach-E

Pojawia się pytanie czy Ford Mustang Mach-E będzie równie często modyfikowany co chociażby dotychczasowe wersje oraz czy doczeka się odmiany Shelby. Byłoby to na pewno ciekawe i wywołałoby nie małe poruszenie, więc może warto, aby Ford zainteresował się jakimś nietypowym wariantem dla tego auta? Skoro można robić terenowego Focusa to nieco bardziej ekstremalny Mustang w wersji elektrycznej nie powinien stanowić problemu, szczególnie, że dla wielu klientów przydałby się jakiś charakterny wariant.

Ford Mustang Mach-E

Foto. Abimelec Design

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *