W końcu została ogłoszona wiadomość, która była spodziewana od dawna. Ekipa Alpine oficjalnie potwierdziła, iż Fernando Alonso w przyszłym sezonie będzie nadal reprezentował francuski zespół. Nie mogło stać się inaczej, ponieważ już w zeszłym roku było wiadomo, iż Hiszpan podpisał kontrakt do sezonu 2022.

Fernando Alonso powrócił w tym sezonie do Formuły 1 po dwóch latach przerwy. Jego głównym celem nadal jest zdobycie trzeciego tytułu mistrza świata. Hiszpan liczy, że ekipa z Enstone, która dała mu mistrzowski bolid w latach 2005-2006, zapewni mu zwycięskie auto i tym razem.

Gdy Fernando Alonso związał się ponownie ze stajnią w Enstone, po padoku krążyły informacje, iż podpisał roczną umowę z opcją przedłużenia kontraktu. Tak się też stało i czwartkowego przedpołudnia francuski team oficjalnie to potwierdził. Alonso był bardzo zadowolony z przedłużenia współpracy z francuskim zespołem.

Jestem bardzo zadowolony, że mogę potwierdzić przedłużenie kontraktu z Alpine do 2022 roku. Gdy powróciłem do tego zespołu, od razu poczułem się tu jak w domu. Zostałem powitany z otwartymi ramionami. To naprawdę wielka przyjemność pracować z takimi świetnymi umysłami w Enstone oraz Viry-Chatillon.

Fernando Alonso
Fernando Alonso

Hiszpan podkreślał, iż to był bardzo trudny sezon dla wszystkich pracowników zespołu, jednak wynik z Węgier pokazuje wszystkim, jak duży postęp zrobił zespół na przełomie lat. Hiszpan podkreślił także, że tak naprawdę czeka dopiero na przyszły sezon. Rok 2022 to rok wielkich zmian, które mają wyrównać stawkę. Fernando jest wielkim zwolennikiem nowych regulacji.

Byłem wielkim sprzymierzeńcem wyrównania szans i zmian w tym sporcie. Kampania 2022 będzie do tego idealną okazją. Nie mogę się doczekać reszty tego sezonu, a także następnego, gdy dalej będę ścigał się u boku Estebana dla Alpine.

Fernando Alonso

Alpine również wydawało oświadczenie w sprawie przedłużenia kontraktu przez Hiszpana. Zespół bardzo pochlebnie wyraził się o swoich kierowcach i pochwalił dobrą współpracę między zawodnikami.

Cieszymy się z tego, że możemy potwierdzić kontrakt Fernando. Będzie nadal współpracował z Estebanem i dla nas to doskonały skład, jeden z najsilniejszych w stawce F1. Obaj potrafią współpracować, dysponując talentem i odpowiednią prędkością. Dzięki temu świętowaliśmy na Węgrzech pierwsze zwycięstwo w dobie Alpine

Laurent Rossi, dyrektor generalny Alpine

Obecnie Fernando Alonso zajmuje 11. miejsce w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 38 punktów. Alpine zajmuje 5. miejsce w klasyfikacji generalnej i walczy o nie z Astonem Martinem i AlphaTauri.

Foto. Alpine

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *