Fabio Quartararo wygrywa ostatni wyścig przed przerwą wakacyjną na torze Assen. Podium uzupełnili Maverick Vinales i Joan Mir.

Fabio Quartararo wczoraj przegrał w kwalifikacjach, ale dziś nie miał sobie równych i zwyciężył w Katedrze Prędkości.

Przebieg wyścigu

Francuz zaliczył świetny start i po pierwszym zakręcie znalazł się na prowadzeniu. Okropny start zaliczyli natomiast pozostali zawodnicy Yamahy. Maverick Vinales spadł z pierwszego miejsca na czwarte. Podobnie do Hiszpana wystartował Valentino Rossi. Włoch spadł na przedostatnie miejsce. Fenomenalny start zaliczył Marc Marquez. Zawodnik Repsol Hondy startował z dwudziestego pola. Po pierwszym kółku Hiszpan znalazł się jednak na dwunastej pozycji.

Quartararo pomimo wysunięcia się na prowadzenie po pierwszych zakrętach nie został opuszczony przez Pecco Bagnaie. Włoch zaatakował zawodnika Monster Yamahy i wysunął się na prowadzenie. W walkę z wyżej wspomnianą dwójką wmieszał się też Takaaki Nakagami, ale Japończyk pozostał na trzecim miejscu. Po sześciu okrążeniach walki Quartararo wyczekał Bagnaię. Zawodnik Ducati popełnił błąd, a Francuz szybko to wykorzystał, wyprzedził i uciekł od Włocha. Po kilku kółkach przewaga wzrosła do kilku sekund. Pomogło także to, że Bagnaia walczył z Nakagamim. Bagnaia i Nakagami na tej walce niestety nie wyszli najlepiej. W połowie wyścigu Włoch dostał karę przejazdu dłuższego okrążenia za limity toru. Nakagami natomiast zużył oponę i zaczął tracić pozycje. W dwa okrążenia Japończyk spadł z trzeciego miejsca na dziewiąte. Bagnaia po wykonaniu kary spadł na P9. Chwilę później Jack Miller złapał uślizg przodu i wypadł z toru. Australijczyk wrócił na trasę, ale po kilku okrążeniach wycofał się z wyścigu.

W związku z błędami Nakagamiego i Bagnaii, na drugie miejsce wskoczył Maverick Vinales, a na trzecim pojawił się Joan Mir. Vinales odnalazł tempo i zbliżył się trochę do Quartararo, ale niestety było już za późno, aby powalczyć o zwycięstwo. Mir także nie dopuścił nikogo do najniższego stopnia podium. Na ostatnich kółkach toczyła się walka między Aleixem Espargaro, a Marckiem Marquezem. Ostatecznie Marquez wyszedł z tego zwycięsko i skończył wyścig na siódmym miejscu.

Fabio Quartararo, Maverick Vinales, Joan MIr

Fabio Quartararo wyjeżdża na wakacje z dużą przewagą jako lider klasyfikacji. Drugi Zarco ma stratę 37 punktów.

Foto: materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *