Esteban Ocon

Esteban Ocon z optymizmem patrzy na trzy ostatnie rundy sezonu. Zdaniem Francuza bardzo wysoka temperatura będzie sprzyjać bolidom Renault.

Zmierzający ku końcowi sezon Formuły 1 jest niepodważalnie najlepszym dla Renault od czasu ich powrotu w 2016 roku. Dwa podia oraz trzy czwarte miejsca Daniela Ricciardo spowodowały, że Australijczyk uważa obecny sezon za jeden z lepszych w całej jego karierze. Świetna postawa tego zawodnika sprawiła, że francuska stajnia ma realne szanse zakończenia sezonu na podium wśród konstruktorów. Z pewnością byłoby im jednak łatwiej, gdyby drugi kierowca przywoził równie dużo punktów. Niestety, Esteban Ocon w praktycznie każdym aspekcie wyraźnie odbiega od Ricciardo. Kierowca z Antypodów zdobył 96 punktów, Francuz tylko 40. Oprócz tego sympatyczny Kangur po prostu nieźle wygląda na torze, w większości wyścigów walczy o pozycje od czwartej do siódmej. W tym samym czasie Ocon nie dotrzymuje mu kroku, meldując się zazwyczaj pod koniec pierwszej dziesiątki. Nadchodzące wyścigi są jednak szansą do poprawy swojej sytuacji, gdyż nawet sam zawodnik sugeruje, że Renault powinno być bardzo konkurencyjne.

Gdyby spojrzeć na naszą dotychczasową dyspozycję, to można powiedzieć, że im cieplej, tym lepiej dla nas. Zazwyczaj jesteśmy w stanie dobrze zadbać o opony na wszystkich trudniejszych torach. Bolid także świetnie spisywał się na podobnych trasach, w podobnych warunkach. Nie mam więc wątpliwości, że będziemy walczyć. Z tego powodu nie mogę się doczekać nadchodzących wyścigów.

Esteban Ocon
Esteban Ocon

Warto wspomnieć, że Renault wciąż jest w grze o trzecie miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Co prawda runda w Turcji im nie wyszła, a rywale lekko odskoczyli, to mimo wszystko szanse wciąż są. Do trzeciego Racing Point point strata wynosi 18 punktów, do czwartego McLarena 13. Francuzi muszą mieć się jednak na baczności, gdyż fantastyczny weekend Ferrari przywrócił także włoską stajnię do walki. Nad ekipą z Maranello Renault ma zaledwie 6 punktów przewagi. Z kolei o czwarte miejsce wśród kierowców będzie chciał jeszcze powalczyć Daniel Ricciardo, który traci cztery oczka do Sergio Pereza. Esteban Ocon zajmuje dwunastą lokatę i nic nie wskazuje, żeby w tej materii miało się coś zmienić.

Foto. materiały prasowe zespołu

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *