Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Elektryczne samochody przejmują świat, ale czy Lancia Delta Integrale z silnikiem elektrycznym to dobre rozwiązanie na dzisiejsze standardy?

Jeśli tęsknicie za starymi dobrymi samochodami z rajdowych tras całego świata to jest teraz możliwość, aby stać się właścicielem Lancia Delta Integrale. Jak to możliwe? Otóż francuska firma GC Kompetition tworzy swój nowy projekt o nazwie E-Retrofit Premium. Jeśli nic wam to nie mówi to wyjaśniamy. Chodzi o to, aby stworzyć samochód rajdowy, taki sam jak kiedyś, jednak będzie on wykorzystywał napęd elektryczny. Pierwszym samochodem ma być E-Integrale, czyli nic innego jak Lancia Delta Integrale jako pełny elektryk. To jednak dopiero początek, ponieważ projekt E-Retrofit to cała seria takich pojazdów, więc będzie robionych wiele kultowych modeli na nowo.

Lancia Delta Integrale

Plany firmy zakładają wiele nowości, a w tym chociażby ruchoma stacja ładowania, która może być ustawiona na stałe lub tymczasowo, ale również źródło energii może być zmienne w zależności od lokalizacji. Projekt zakłada stworzenie nowego auta elektrycznego oraz zmodyfikowanie już zbudowanych rajdówek. Ktoś zapyta po co to wszystko. Otóż firma chce wybiegać w przyszłość oraz już teraz przygotować rajdowe pojazdy do norm emisji spalin, a taka rajdówka nie będzie miała problemu z przemieszczaniem się po obszarach, gdzie obowiązują tak zwane zielone strefy. To podobno otwiera zupełnie nowe możliwości.

Ile za to trzeba zapłacić? Tego nie wiadomo, ale na pewno nie mało. Sprzedaż ruszy w październiku, więc wtedy też poznamy dokładne parametry pojazdów. Jest to na pewno ciekawy projekt, ale czy będzie cieszył się dobrym odbiorem w dzisiejszym świecie motorsportu? Ciężko powiedzieć, wiele osób nie może pogodzić się z elektryfikacją pojazdów, a motorsport właśnie jest jedną z dziedzin, gdzie najciężej zrozumieć ciszę podczas przejazdu sportowego auta. Może z czasem uda się znaleźć jakieś rozwiązanie i dla tego problemu.

Foto. GCK via Facebook

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *