Delorean

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Jeden z najbardziej kultowych, a zarazem kontrowersyjnych pojazdów w historii, DeLorean, powróci w nowej, elektrycznej wersji.

Nie ma chyba osoby, która nie słyszała o filmie “Powrót do przyszłości“. Nawet jeśli ktoś nie oglądał tego klasyka, na pewno doskonale zna samochód, który posłużył za bazę pod wehikuł czasu. DeLorean DMC-12 za sprawą tej serii filmów zyskał status pojazdu kulturowego. To z kolei nie powinno w sumie dziwić. Oczywiście, samochód ten w okresie produkcyjnym był sporą porażką. Występ kinowy wystarczył jednak, aby podbić serca fanów zarówno kina, jak i motoryzacji. Legendarna już sylwetka nadwozia wykonanego z nielakierowanej stali nierdzewnej oraz kultowe drzwi gullwing sprawiły, że to auto stało się wręcz ikoną lat osiemdziesiątych. Nie przeszkodziły w tym nawet problemy z jakością czy awaryjnością. Nie wspominając nawet sam fakt tego, jak powolny i drogi był on na tle konkurencji. Mimo tego wszystkiego legenda ta przetrwała dekady i ostatecznie doczeka się kontynuacji historii. Nazwa DeLorean powróci na nowy samochód elektryczny, który powstanie przy współpracy z Italdesign.

Delorean powraca przy współpracy z Italdesign - prezentacja już w sierpniu

Jeśli nazwa Italdesign nic wam nie mówi za sprawą między innymi ich limitowanego modelu Zerouno, tak może nazwisko współzałożyciela rzuci wam nieco światła. Był nim bowiem nie kto inny, jak sam Giorgetto Giugiaro, spod którego kreski powstało wiele ikonicznych projektów nadwozi. Spośród licznych mniej lub bardziej kultowych modeli Fiata, Lancii, Alfy Romeo, Maserati, Seata, a nawet Daewoo, jednym z tworów Italdesing Giugiaro był sam DMC DeLorean. Fakt, że jego najnowsze wcielenie powstanie przez tych samych ludzi, co oryginał, na pewno powinien uspokoić fanów designu pierwowzoru. Już w zapowiedzi potwierdzono, że powrócą uwielbiane przez wszystkich drzwi gullwing. Puryści spalinowej motoryzacji na pewno będą jednak kręcić nosem na fakt, że nowy DeLorean będzie samochodem elektrycznym. Nawet pomimo tego, że oryginał na polu jednostki napędowej wypadał naprawdę przeciętnie…

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że kolejną ewolucję marki DeLorean będzie reprezentować nasze wieloletnie partnerstwo z Italdesign. Sam pojazd zaprezentuje naszą wizję przyszłości.

Troy Beetz, szef marketingu DeLorean

W notce prasowej Italdesign potwierdzono, że pojazd zostanie zaprezentowane na tegorocznym Pebble Beach Concours d’Elegance. Odbędzie się ono dokładniej 21 sierpnia i wówczas poznamy więcej informacji na temat najnowszego wcielenia DeLoreana.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *