Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Inspiracja filmami z przeszłości i modyfikowanie samochodów w stylu Need For Speed: Underground nie jest dobrym pomysłem, czego dowodem jest to Audi 80

Ludzie mają różne dziwne pomysły i czasem ciężko uzasadnić to co nimi kieruje, ale w przypadku odważnych projektów często dochodzi do kontrowersji. Nie każdemu podoba się to samo, ale jednak są pewne kwestie, gdzie wszyscy mamy takie samo zdanie. Jeśli pamiętacie film “Powrót do przyszłości II” z 1989 roku w reżyserii Roberta Zemeckis to myślę, że to auto idealnie wpasuje się w wasze wspomnienia. Chociaż na początku chciałbym wszystkich ostrzec – nie odpowiadam za wyrządzone szkody w waszej psychice, a to auto… No cóż, nie wygląda najlepiej, ale przynajmniej wracają wspomnienia z wielkiej ery wieś tuningu.

Jeśli zastanawiacie się co jest bazą tego auta to jest to oczywiście Audi 80, ale ten egzemplarz przeszedł szereg modyfikacji. Szczerze to ja widzę w nim nawiązania do Delorean DMC-12 i wyraźną inspirację kultowym wehikułem. Ciężko powiedzieć co zostało seryjne w tym aucie, bo zaczynając od wielkiego garba na masce, zmienionych zderzaków i świateł oraz wielkiej lotki na tylnej klapie przechodzimy do momentu, gdy naszym oczom ukazują się pięknie wymodelowane drzwi. I prawie zapomniałem, mamy bardzo użyteczny, dodający prędkości i stabilności w zakrętach dyfuzor rodem z aut klasy GT3. Jakby tego było mało i ktoś by nie zauważył szeregu modyfikacji to pomalowano auto na rzucający się w oczy kolor zielony. Prawda, że się wyróżnia?

Nie wiadomo skąd dokładnie auto pochodzi, ale pojawiło się na Redditcie, przywołane z estońskiej strony Auto.Ria. Nie chciałbym się przekonać czy autor tego projektu wziął na warsztat inne samochody i tak samo je skrzywdził. Potraktujcie zmodyfikowane Audi 80 jako ciekawostkę i coś, co powinniście szybko zapomnieć. Chociaż w sumie to zmodyfikowane Audi 80 podsunęło mi pewien pomysł na cotygodniową dawkę żenady i niedowierzania w pomysły jakie ludzie zrealizowali na swoich samochodach. Może warto publikować co tydzień listę kilku dziwnych projektów? Dajcie znać co myślicie, bo chętnie byśmy pooglądali dzieła “artystów”.

Foto. Reddit

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *