Redaktor | Fotograf

BMW X3 M jest jednym z najszybszych SUVów na rynku. Jednak niektórym to nie wystarcza. Wtedy mogą zwrócić się do tunerów. Manhart jest jednym z pierwszych, który zaprezentował swój pakiet do tego modelu.

Manhart jest jednym z najpopularniejszych tunerów BMW. Nic więc dziwnego, że zaoferował pakiet dla kolejnego modelu. Jeśli zwykłe BMW X3 M, nawet w odmianie Competition komuś nie wystarcza, możesz zwrócić się właśnie do tego tunera. Oczywiście, Manhart zajął się zarówno stroną techniczną, jak i stylistyczną, dzięki czemu auto prezentuje się dużo bardziej sportowo.

Chcesz by twoje BMW X3 M było szybsze? Manhart MHX3 600 Ci pomoże

Z zewnątrz pierwszym co rzuca się w oczy jest oczywiście świetny niebieski matowy lakier. Ponadto, Manhart dodał charakterystyczny dla siebie pas przechodzący przez całe auto. Całość jest oparta o model przed liftingiem. X3 M oraz X4 M przeszły jednak ostatnio facelifting. Ponadto, tuner dodał splitter oraz zmienił tylny dyfuzor. Wszystkie dodatki są wykonane z włókna węglowego. Jak zwykle, Manhart zamontował swoje logotypy na całym samochodzie. Felgi mają 22 cale, są produkcji Alpiny. Zawieszenie obniżono o 30 milimetrów.

Chcesz by twoje BMW X3 M było szybsze? Manhart MHX3 600 Ci pomoże

Znajdziemy je również we wnętrzu, gdzie tuner dołożył kilka elementów z włókna węglowego. Pod maską nadal znajduje się 3-litrowa rzędowa szóstka z X3 M. Jednak jak przystało na zmodyfikowane auto, jest dużo mocniejsza niż w seryjnym X3 M. Manhart podniósł moc do 635 koni mechanicznych, a moment obrotowy do 785 niutonometrów. Powinno to znacznie poprawić osiągi. Wszystko osiągnięto dzięki modułowi MHTronic. Ponadto Manhart zmodyfikował układ wydechowy, który brzmi teraz znacznie lepiej.

Chcesz by twoje BMW X3 M było szybsze? Manhart MHX3 600 Ci pomoże

Co ciekawe, powstanie jedynie 10 sztuk modelu. Manhart wystawił jedną z wyprodukowanych sztuk za 138 tysięcy euro. To dość dużo, zważając na fakt, że zwykłe X3 M kosztuje niemal 1/3 mniej. Nie jest to jedyny model BMW jaki w ostatnim czasie został zmodyfikowany przez Manharta. Ta marka jest wyjątkowo popularna u tego tunera. Ostatnio na rynek trafiło BMW X6 M z pakietem Manharta.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *