Redaktor | Fotograf

Teraz także Audi będzie miało w ofercie jeszcze bardziej luksusową odmianę swojej limuzyny. A8 Horch będzie odpowiedzią na Klasę S w wersji Maybach. Choć oficjalna premiera dopiero za miesiąc, Audi podzieliło się z nami zdjęciami nowego modelu. Niestety, póki co będzie on oferowany jedynie na rynku chińskim. Miejmy jednak nadzieję, że luksusowe wcielenie A8 trafi również na inne rynki.

Jeśli komuś do tej pory nie wystarczała zwykła Klasa S, mógł zakupić odmianę Maybach, która oferowała jeszcze większy prestiż i komfort. Niestety, klienci Audi nie mieli do tej pory takiej możliwości, ponieważ nie było odmiany, która stała wyżej niż A8. Teraz się to jednak zmieni. Do oferty trafi A8 Horch, czyli najbardziej luksusowe A8 jakie do tej pory powstało. Choć premiera nastąpi dopiero za miesiąc, Audi już teraz podzieliło się z nami zdjęciami nowego modelu. Faktycznie wygląda dużo bardziej majestatycznie, a zakres zmian przypomina ten, którym różni się zwykła Klasa S od wersji Maybach.

Audi A8 w luksusowej wersji Horch przed premierą - oficjalne zdjęcia

Z zewnątrz głównym wyróżnikiem jest dodatkowe pionowe żebrowanie przedniego grilla. Ponadto odmianę Horch wyposażono w masywne felgi o rozmiarze 20 cali. Nie zabrakło oczywiście oznakowania tej specjalnej wersji. Z przodu znalazły się oczywiście lampy LED Matrix, które są standardem. A8 Horch mierzy aż 5 metrów i 45 centymetrów.

Audi A8 w luksusowej wersji Horch przed premierą - oficjalne zdjęcia

We wnętrzu jest teraz znacznie bardziej luksusowo. Już w standardzie znajdziemy tu najwyższe audio Bang&Olufsen 3D, a także system rozpylający zapach perfum. Oczywiście i tutaj pojawią się oznaczenia tego specjalnego wariantu. Tylne siedzenia będą oczywiście oferowane z masażem, a także z pełnym systemem inforozrywki.

Audi A8 w luksusowej wersji Horch przed premierą - oficjalne zdjęcia

Pod maską znajdzie się silnik V6, który wraz z systemem miękkiej hybrydy będzie produkował 340 koni mechanicznych. Wraz z napędem quattro oraz 8-biegowym automatem, powinno to zapewnić duży komfort. Audi oficjalnie pokaże nam A8 Horch już 19 listopada. Premiera odbędzie się w Guangzhou. Auto będzie oferowane jedynie w Chinach, miejmy jednak nadzieję, że Audi wprowadzi go także na inne rynki.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *