Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Dla wielu kierowców brzydki zapach w samochodzie jest poważnym problemem. Jego zlikwidowanie okazuje się bardzo trudne. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być różne. Czasem odpowiada za przykry zapach odpowiada brudny filtr kabinowy, innym razem okazuje się on skutkiem złych nawyków kierowcy lub niedostatecznego utrzymania porządku. Bez względu na to, skąd się bierze, można jednak z nim skutecznie walczyć. Z pomocą przychodzi odświeżacz samochodowy.

Źródła nieprzyjemnego zapachu – palenie papierosów, resztki jedzenia i wilgoć. Jak radzić sobie z tym problemem?

Brzydki zapach w naszym samochodzie może być wynikiem różnych czynników. Poza brudnym filtrem kabinowym jego przyczyną najczęściej okazuje się:

  • dym tytoniowy: wskutek palenia papierosów tapicerka może przenikać nieprzyjemnym zapachem, który, co gorsza, jest trudny do usunięcia;
  • zalegające resztki jedzenia: to problem częsty w samochodach, którymi często podróżują dzieci;
  • wilgoć: łatwo ją rozpoznać dzięki charakterystycznemu, “piwnicznemu” zapachowi;
  • dawno nieprana tapicerka: nawet jeśli w aucie nie występują żadne wspomniane czynniki, czasem warto wyprać tapicerkę, odświeżając ją i zapobiegając rozwojowi przykrych zapachów. 
Odświeżacz samochodowy - Czemu warto z niego korzystać?
Odświeżacz samochodowy – Czemu warto z niego korzystać?

Sposób na ładny zapach w samochodzie – zawieszki, odświeżacze na kratkę i woreczki zapachowe

W swoich staraniach o poprawę zapachu warto także sięgnąć po specjalne zapachy. Są one dostępne w różnych postaciach. Dobra hurtownia zapachów do samochodu oferuje je między innymi jako:

  • zawieszki samochodowe z tektury nasączonej substancją zapachową;
  • woreczki z żelem zapachowym wieszane np. na lusterku;
  • perfumy do auta;
  • odświeżacze powietrza samochodowe montowane na kratce klimatyzacji.

Nieprzyjemny zapach we wnętrzu pojazdu. Jak go wyeliminować i sprawić, że zapanuje piękny zapach?

Skuteczna walka z przykrym zapachem w samochodzie powinna obejmować zarówno zmianę nawyków oraz większą dbałość o czystość w kabinie, jak i zastosowanie zapachów. Szeroki wybór perfum, zawieszek, odświeżaczy i olejków zapachowych do auta sprawiają, że każdy kierowca bez problemu dobierze odpowiednie produkty o wysokiej skuteczności.  Należy ponadto częściej sprzątać samochód (włączając w to odkurzanie i pranie tapicerki).

Przyjemny zapach w twoim aucie. Zadbaj o świeżość i wybierz jeden z wielu zapachów do samochodu 

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości odświeżaczy do auta możesz nie tylko skutecznie poradzić sobie z przykrym zapachem. Przyjemne nuty – np. owoców, kwiatów, kawy, olejków eterycznych drzew iglastych itp. – sprawiają, że zawieszka lub olejek czyni jazdę samochodem jeszcze przyjemniejszą, dodaje energii i poprawia nastrój. 

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *