Redaktor | Fotograf

Land Rover ma już doświadczenie w tworzeniu trzydrzwiowych odmian swoich SUVów. Dlaczego więc mieliby tego nie zrobić z najnowszą generacją swojego flagowego modelu, czyli Range Roverem. Niestety, taki model najprawdopodobniej nie powstanie, jednak X-Tomi Design przygotował jego render. Trzeba przyznać, że wygląda dość spektakularnie.

W obecnych czasach odchodzi się od tworzenia trzydrzwiowych, małych SUVów. Zamiast tego te auta mają być jak najbardziej okazałe. W związku z tym na rynku ostało się niewiele takich modeli. Sam Land Rover w ofercie ma jedynie Defendera w takiej odmianie. Niestety, z gamy producenta zniknął Evoque coupe. Później powstał także model Range Rover SV coupe, który niestety pozostał jedynie prototypem. Pomimo tego, że plany zakładały powstanie 999 sztuk, producent je porzucił. Jednak co, gdyby brytyjski producent zdecydował się stworzyć taką wersję na bazie najnowszej generacji luksusowego SUVa?

Najnowsza generacja Range Rovera w odmianie Coupe? Dlaczego nie!

Na to pytanie postarał się odpowiedzieć X-Tomi Design, który przygotował render nowego modelu w odmianie coupe. Trzeba przyznać, że auto wygląda bardzo oryginalnie. Zwłaszcza w tej dość kontrastowej wariacji kolorystycznej. Masywny zderzak przedni dodaje również poczucia prestiżu i wyróżnienia się. Możliwe też, że producent pokusiłby się o nieco bardziej pochyloną linię dachu, która dodałaby nieco sportu.

Najnowsza generacja Range Rovera w odmianie Coupe? Dlaczego nie!

Niestety, trzeba od razu postawić sprawę jasno. Takie auto nie ma szans na powstanie. Land Rover raczej nie zainwestowałby pieniędzy w taką fanaberię, tym bardziej, że raczej nie znalazłoby się zbyt szerokie grono klientów na takie auto. Podobnie było z Evoquiem poprzedniej generacji, który był oferowany w takiej odmianie, jednak zobaczenie jej na ulicy graniczy z cudem. W związku z tym, zaprzestano produkcji w drugiej generacji, która jest obecnie oferowana. Niestety, trzydrzwiowe SUVy powoli stają się zapomniane przez klientów. Teraz większość osób oczekuje od nich także praktyczności, która jest znacznie lepsza w odmianie pięciodrzwiowej.

Render: X-Tomi Design

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *