Argentyna

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że zawodnicy nie wylecą ani do Azji, ani do Ameryki Południowej – Argentyna, Malezja i Tajlandia zostały usunięte z kalendarza.

Dorna ogłosiła, że zawodnicy nie wylecą na rundy pozaeuropejskie i doda nową rundę w Europie, lecz nie wiemy jeszcze na jakim torze. Wkrótce ma zostać ogłoszona informacja na jakim torze będą zawodnicy się ścigać na zakończenie pokręconego sezonu. Oznacza to, że ani Argentyna, ani Malezja, ani Tajlandia nie ugoszczą w tym roku motocyklistów.

Jednak teraz można ujawnić, że dodatkowe Grand Prix ma zostać dodane do kalendarza Mistrzostw Świata FIM MotoGP 2020 po Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana. Kolejny weekend wyścigowy odbędzie się od 20 do 22 listopada na torze w Europie, stając się finałem sezonu 2020. Dalsze szczegóły dotyczące miejsca, w którym odbędzie się impreza, zostaną potwierdzone w poniedziałek 10 sierpnia.

Argentyna

Ponadto osiągnięto nowe porozumienie z promotorami GP Tajlandii. Potwierdza ono, że ​​Chang International Circuit pozostanie w kalendarzu Mistrzostw Świata MotoGP przynajmniej do 2026 roku. Wyścigi w Buriramie były niesamowite, odkąd obiekt dołączył do kalendarza w 2018 roku, a wyjątkowy ostatni zakręt zawsze zapewnia dreszczyk emocji. Chociaż niestety impreza nie odbędzie się w 2020 roku, można spodziewać się jeszcze wielu lat spektakularnych bitew na jednym z flagowych obiektów sportów motorowych w Azji.

Ponadto Dorna rozpoczęła już współpracę z promotorami GP Argentyny i Malezji, aby określić możliwe daty wydarzeń w 2021 roku. Autodromo Termas de Rio Hondo po raz pierwszy dołączyło do kalendarza MotoGP w 2014 roku i od tamtej pory co roku odbywa się tętniące życiem Grand Prix. Trybuny są zawsze wypełnione po brzegi, a fani przyjeżdżają z całej Ameryki Łacińskiej.

Sepang International Circuit to najdłużej urzędujący z trzech torów i po raz pierwszy gościł MotoGP w 1999 roku. Prawdziwy światowy lider w tamtych czasach, tak jak teraz, jest jednym z najdłuższych i najtrudniejszych w sezonie, na którym często odbywały się wyścigi wszech czasów. Sepang zapewnia również wyjątkowe przeżycia dla fanów siedzących na kultowym kompleksie trybun wzdłuż głównej prostej i na ostatnim zakręcie, umieszczając widzów w samym sercu akcji.

Argentyna

Foto. materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *