Aramco Racing Team VR46 podpisało kontrakt z Ducati Corse, na trzy lata startów na ich maszynach w Mistrzostwach Świata MotoGP.

Aramco Racing Team VR46 potwierdziło też, że podpisało umowę z Dorna Sports na starty w MotoGP na najbliższe pięć lat. Było wiele spekulacji na temat tego, na jakich motocyklach będzie jeździć ekipa Valentino Rossiego. Mówiło się głównie o maszynach Ducati i Yamahy. Ostatecznie jednak postawiono na maszyny z Włoch.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że osiągnęliśmy porozumienie z VR46 na najbliższe trzy lata. Ich Akademia zawsze pracowała na poważnie i z wielkim profesjonalizmem. Dali wielu zawodnikom możliwość zdobycia doświadczenia w Moto2 i Moto3. VR46 pokazało również, że jest w stanie umiejętnie zarządzać zespołem, który ma już dużo sukcesów w Moto3 i Moto2. Dlatego będziemy dążyć do zapewnienia maksymalnego wsparcia technicznego ich nowemu zespołowi w MotoGP.

Gigi Dall’Igna

Aramco Racing Team VR46 będzie niezależnym zespołem z fabryką w Borgo Panigale. Pablo Nieto – obecny team manager SKY Racing Team VR46 w Moto2 i Moto3 – zostanie awansowany na kierownika zespołu MotoGP.

Z przyjemnością informujemy, że w 2022 roku będziemy ścigać się w MotoGP jako zespół z dwoma zawodnikami w barwach ekipy VR46. Podróż, która rozpoczęła się nieco ponad osiem lat temu wraz z narodzinami VR46 Riders Academy. Pięknej przygody dzielonej ze Sky, długiej, wymagającej podróży, ale pełnej satysfakcji i która czyni nas bardzo dumnymi. Ten kamień milowy ma naprawdę wyjątkowe znaczenie, ale nie jest to punkt przybycia. Rok po roku, od 2013 roku, rozwijaliśmy się. Udało nam się napisać piękną historię w Moto3 i Moto2. Przekroczyliśmy tę ścieżkę z wieloma młodymi talentami, które mieliśmy zaszczyt wspierać w ich drodze rozwoju. Będziemy nadal ich wspierać z klas niższych, aż do MotoGP. Jest to kluczowy moment w naszej historii. Nie byłby on jednak możliwy bez Carmelo Ezpeleta, który zawsze wierzył w ten projekt i Ducati za zaufanie, jakim obdarzył nas na przyszłość.

Alessio Salucci

Co z Rossim?

Dla Valentino Rossiego wciąż nie wszystko jest jasne. Bardzo prawdopodobne, że Włoch zakończy karierę po tym sezonie. Jednak nie można wykluczyć tego, że będzie chciał pojechać jeszcze kilka sezonów w swojej ekipie. Dzięki temu kilku młodych zawodników, takich jak np. Marini mogłoby się jeszcze więcej od Rossiego nauczyć.

przyszły skład Aramco Racing Team VR46?

Aby przekazać piękno Wizji Arabii Saudyjskiej 2030, od naszej historii tysiąclecia do dużych projektów, które zostały ogłoszone na najbliższe kilka lat, wybraliśmy VR46 na pięć lat jako strategicznego partnera do konkurowania w Mistrzostw Świata MotoGP organizowanych przez Dorna Sports. Podpisana właśnie umowa pomiędzy zespołem, a Ducati na dostawę motocykli na sezony 2022-2024. Ducati to firma, która ma wielką wartość zarówno we Włoszech, jak i za granicą, a także wykazała niesamowitą konkurencyjność. Byłoby dla mnie wspaniale, jakby Valentino Rossi mógł rywalizować w ciągu najbliższych kilku lat jako zawodnik naszego Aramco Racing Team VR46 wraz ze swoim bratem Lucą Marinim, który już w tym roku rywalizuje ze sponsoringiem naszych marek KSA New Cities, MAIC Technologies, TANAL Entertainment Sport & Media. TANAL Entertainment Sport & Media i Aramco w najbliższych dniach ogłoszą współpracę w projektach z Arabii Saudyjskiej międzynarodowych sportów motorowych, a szczegóły projektu z VR46 w MotoGP i Moto2 mistrzostwa świata z nadzieją na dalsze rozszerzenie swojej obecności w MotoGP,

Książe Abdulaziz bin Abdullah Al Saud

Foto: materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *