Redaktor | Fotograf

Rekord ustanowiony już jakiś czas temu przez długi czas był nieuznany z powodu braku homologacji. Jednak udało się uzyskać homologację, więc Manthey Racing może się cieszyć z rekordu.

Rekordy na Nordschleife stają się coraz bardziej zbliżone. Zacięta rywalizacja wielu producentów od lat fascynuje fanów motoryzacji. Obecnym rekordzistą przejazdu jest Mercedes-AMG z ich AMG GT Black Series. Jednak w 2018 roku rekordowy czas okrążenia ustanowił Manthey Racing z ich zmodyfikowanym GT2 RS. Wtedy niestety, nie uznano tego wyniku, ponieważ nie był to fabryczny zestaw, a zewnętrzne modyfikacje przygotowane przez tunera specjalnie na tor.

GT2 RS od Manthey Racing

Tym razem jednak, nie ma żadnych obaw co do legalności testu. Do Porsche GT2 RS pakiet Manthey Racing możemy zamówić już jako element wyposażenia. Stał się on więc oficjalnym akcesorium producenta z Zuffenhausen. Dzięki dodatkowym zmianom w aerodynamice, takim jak nowy spoiler, dyfuzor, a także zmienionemu i usztywnionemu zawieszeniu, GT2 RS po kuracji w Manthey Racing osiągnęło czas 6 minut i 43 sekund. Według starej metody liczenia czasów, czas wyniósł jedynie 6 minut i 38 sekund, a więc poprzedni rezultat tunera poprawiono o 2 sekundy. Ten świetny wynik jest także zasługą kierowcy. Był nim oczywiście Lars Kern.

GT2 RS od Manthey Racing

Pod względem silnika nie zmieniono nic. Pod maską nadal pracuje 3,8 litrowy bokser o mocy 700 koni. Ciężko ulepszyć coś w tak dobrej jednostce, tym bardziej, że zapas mocy na Nurburgring jest naprawdę duży. W standardzie, pakiet Manthey Racing zawiera też pakiet Weissach, który dodatkowo sprawia, że GT2 RS jest lżejszy, dzięki zastosowaniu magnezowych felg oraz tytanowej klatki bezpieczeństwa.

GT2 RS od Manthey Racing

Niestety, choć pakiet Manthey Racing jest teraz oficjalnie w ofercie akcesoriów Porsche, będzie oferowany jedynie w Europie. Nie ma się jednak co dziwić, ponieważ jest dostosowany zwłaszcza na Nordschleife, na którym samochody producenta z Zuffenhausen są szczególnie popularne. Czas osiągnięty przez GT2 RS z pakietem robi niesamowite wrażenie. Mercedes z jego AMG GT Black Series nie nacieszył się zbyt długo z rekordu, a ciężko będzie kolejny raz go przebić.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *