Andrew Shovlin

Andrew Shovlin to jeden z najważniejszych inżynierów w hierarchii Mercedesa. Brytyjczyk w padoku Formuły 1 jest od wielu lat

Andrew Shovlin to jedna z głównych postaci w stajni z Brackley. Urodzony w Liverpoolu sympatyczny “Shov” ma jedno zadanie – kontynuować zwycięską passę Mercedesa, która trwa aż od 2014 roku. Brytyjczyk postanowił podzielić się kilkoma wnioskami po piątkowych sesjach treningowych.

Samochód wydaje się tutaj dobrze sprawować i mamy wrażenie, że jesteśmy w bardziej konkurencyjni pod względem prędkości na prostej, w porównaniu z ostatnim weekendem w Spa. Większość dnia spędziliśmy na tym, aby jak najlepiej zrozumieć opony. Jest nieco cieplej niż w zeszłym roku, co nieco zmienia sytuację, ale ogólnie wszystko wydaje się dość podobne pod względem wydajności, szczególnie na dłuższą metę. Zwykle trzeba wykonać nocną pracę nad równowagą auta, lecz przyczepność jest w tej chwili bardzo dobra. Jutro powinno być interesująco ponieważ doszło do wprowadzenia nowej dyrektywy technicznej, która wymaga od zespołów korzystania z jednego trybu silnika. Zespoły napędzane silnikami Mercedesa, prawdopodobnie najbardziej ucierpią z tego względu, ale nasz ogólny pakiet wyglądał dzisiaj całkiem dobrze, więc mamy nadzieję, że nie spotkamy żadnych przykrych niespodzianek.

Andrew Shovlin
M241513 Großer Preis von Italien 2020, Freitag - Steve Etherington

Swoimi spostrzeżeniami podzielił się także kierowca Mercedesa – Fin Valtteri Bottas.


Samochód sprawował się bardzo dobrze.Jestem pewny, że możemy się jeszcze poprawić. Powiedziałbym, że największym problemem dla mnie był dzisiaj brak stabilności tylnej osi w niektórych zakrętach, ale poza tym było w porządku. Uważam, że nasze osiągi i czasy okrążeń w porównaniu do rywali są nieco zaskakujące na tym etapie weekendu. O wszystkim przekonamy się jednak jutro. Moje okrążenie w drugim treningu nie było dobre, więc mam także możliwość poprawy po swojej stornie. Jestem jednak przekonany, że wszyscy mają tak samo.

Valtteri Bottas
M241503 Großer Preis von Italien 2020, Freitag - LAT Images

Czy Mercedes utrzyma dobre tempo i po raz kolejny w tym sezonie zgarnie zwycięstwo? Odpowiedź na to pytanie, uzyskamy koło godziny .

Foto. Materiały prasowe zespołu/Lat Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *