Alfa Romeo Racing ORLEN C41 – tak nazywa się nowe dziecko inżynierów z Hinwil, które zostało ujawnione podczas dzisiejszego wydarzenia w Warszawie.

Alfa Romeo Racing nie zaliczy raczej roku 2020 do udanych. Co prawda włosko-szwajcarska ekipa zajęła ósmą pozycje w klasyfikacji generalnej, lecz na ich koncie znalazło się zaledwie osiem punktów. Oczywiście do dyspozycji ekipy z Hinwil swoje trzy grosze dorzuciły mizerne silniki Ferrari, lecz sama konstrukcja C39 nie była po prostu wystarczająco dobra, by konkurować z innymi zespołami niż Haas czy Williams. W Alfie nowy rok to nowe nadzieje, choć zespół patrzy już raczej w kierunku sezonu 2022. Dlatego też numeracja bolidu jest inna niż do tego przywykliśmy – C40 jest już przypisany roboczo do samochodu na przyszły rok, więc dziś w Warszawie ujrzeliśmy auto o nazwie C41. I trzeba przyznać, że to była świetna prezentacja.

Teatr Narodowy, występ taneczny, Fryderyk Chopin, Giacomo Puccini. Tak dostojne klimaty bardzo mocno kojarzą się z filozofią marki. Po reakcji w mediach społecznościowych można odnieść wrażenie, że to zagranie i czas przeznaczony na występy oraz wywiady (niezbyt długi) spodobał się obserwatorom. Po rozmowie Andrzeja Borowczyka i Aldony Marciniak z szefem zespołu, Fredericiem Vasseurem i dyrektorem technicznym Janem Monchauxem, przyszedł czas na prezentację samochodu poprzedzoną śliczną prezentacją. Tak samo piękny okazał się sam samochód.

Alfa Romeo Racing ORLEN C41

Malowanie C41 jest oczywiście wariacją biało-czerwonego wzoru, który towarzyszy zespołowi od czterech lat. Zostało ono jednak odświeżone i de facto zamienione miejscami – tym razem to biel znajduje się na pokrywie silnika, a sama czerwień zajmuje mniej miejsca.

Alfa Romeo Racing ORLEN C41

Najbardziej w oczy rzuca się nowy nos – wąski, z nową, spłaszczoną końcówką. Zespół na dostosowanie jego budowy zużył oba tokeny przydzielone na zmiany w nadchodzącym sezonie. Oczywiście występują również zmiany w podłodze i dyfuzorze, które są podyktowane zmianami w przepisach na sezon 2021.

Alfa Romeo Racing ORLEN C41

Warto w tym miejscu przypomnieć, że skład Alfy Romeo nie zmienił się w porównaniu do zeszłorocznej ekipy. Etatowymi kierowcami nadal pozostają Fin Kimi Raikkonen oraz Włoch Antonio Giovinazzi. Kierowcą rezerwowym nadal jest zaś Robert Kubica.

Alfa Romeo Racing ORLEN C41

Foto. materiały prasowe zespołu

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *