Alex Marquez dołączył do Gresini Racing, Hiszpan razem z Fabio Di Giannantonio będzie reprezentował włoski zespół w 2023 roku.

Alex Marquez postanowił wyjść z cienia swojego brata, Marca Marqueza i zrobił dość nieszablonowy, ale bardzo dobry ruch w postaci podpisania kontraktu z ekipą Gresini Racing na najbliższy sezon. Dwukrotny Mistrz Świata przesiądzie się tym samym z motocykla Hondy na maszynę Ducati, która w ostatnich dwóch latach jest najlepszą dostępną maszyną. Hiszpan został rzucony na dość głęboką wodę w 2020 przechodząc z Moto2 do Repsol Hondy, gdzie miał jeździć u boku swojego brata, Marca. Niestety już po pierwszej rundzie starszy z braci zakończył swój sezon z powodu poważnej kontuzji. Alex nie mógł się odnaleźć na maszynie Hondy i ostatecznie stanął tylko dwa razy na podium. Po sezonie 2020 dwukrotny mistrz świata poszedł szczebel niżej do LCR Hondy, jednak ten i poprzedni sezon nie są najlepsze w jego wykonaniu.

Alex Marquez

Bardzo się cieszę, że mogę ogłosić, że dołączę do Team Gresini, a także jestem bardzo podekscytowany rozpoczęciem tej nowej przygody. Kluczowe było dla mnie, aby się zmienić, aby odzyskać ten sam rodzaj motywacji, który miałem, kiedy po raz pierwszy dołączyłem do tej klasy. To była dla mnie najlepsza opcja, z zespołem, który pomógł napisać historię tych mistrzostw. Chciałbym podziękować Nadii, Carlo i wszystkim pracownikom GR za wiarę we mnie. Zostało mi jeszcze pół sezonu, dam z siebie wszystko, aby w sezon 2023 wejść z najwyższą możliwą motywacją.

Alex Marquez

Gresini Racing dodatkowo ogłosiło, że Fabio Di Giannantonio pozostanie w Klasie Królewskiej na kolejny sezon. Włoch radzi sobie naprawdę bardzo dobrze, mimo lekkich kłopotów na początku sezonu teraz pokazuje swój prawdziwy potencjał, chociażby w postaci Pole Position na torze Mugello.

Bardzo się cieszę, że mogę przedłużyć współpracę z zespołem, który jest dla mnie jak rodzina. To wspaniałe, ponieważ będziemy kontynuować tę naukę i to razem z Ducati. Ciągłość jest kluczowa w MotoGP, aby móc pracować nad sobą, aby być jak najlepszym. Pracowaliśmy nad przedłużeniem umowy przez jakiś czas, a teraz możemy to w końcu ogłosić. Oczywiście cele będą wyższe: wykorzystamy drugą część sezonu, aby poprawić nasze wyniki, a następnie w przyszłym roku naprawdę chcę zrobić krok naprzód.

Fabio Di Giannantonio

Fot: Gresini Racing i materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *