Yuki Tsunoda dostał karę od sędziów za incydent z Valtterim Bottasem w Q3. Japończyk wystartuje jutro z jedenastej pozycji.

Początek kariery Yukiego Tsunody w Formule 1 jest dosyć trudny. Młody Japończyk miał być objawieniem w zespole AlphaTauri, lecz po kilku wyścigach możemy stwierdzić, że Yuki musi popracować nad swoją powtarzalnością. Yuki Tsunoda dysponuje świetnym tempem, ale zbyt często popełnia błędy, które skreślają jakiekolwiek szanse na dobry rezultat.

Yuki Tsunoda

Japończyk drugi raz w karierze dostał się do trzeciej sesji kwalifikacyjnej. W początkowej fazie Q3 Yuki przygotowywał się do swojego okrążenia, lecz nie zobaczył w swoich lusterkach Valtteriego Bottasa tuż przed zakrętem numer cztery. Rozwścieczony Fin użył kilku obraźliwych słów, aby opisać zachowanie młodego Japończyka… „****** Tsunoda, ale to jest idiota”

Tsunoda tłumaczył się sędziom, że w ostatniej chwili dostał informację o tym, że zbliża się do niego Valtteri Bottas. FIA jednak miała swoje zdanie i postanowiła, że zachowanie Yukiego przeszkodziło zawodnikowi Mercedesa w złożeniu dobrego okrążenia. Yuki Tsunoda został ukarany trzema miejscami na starcie do jutrzejszego wyścigu o Grand Prix Styrii.

„Samochód 22 skończył szybkie okrążenie i został poinformowany o tym, że ma powoli jechać do alei serwisowej. Zespół nie poinformował bolidu 22 o tym, że do zakrętu numer cztery nadciąga maszyna z numerem 77. Samochód 22 był wówczas na linii wyścigowej, co zniszczyło okrążenie samochodu z numerem 77. Odpowiedzialnością każdego kierowcy jest wiedza o tym, że za nimi znajduję się zawodnik na szybkim okrążeniu. Zespół powinien wesprzeć swojego kierowcę komunikatami o zbliżającym się rywalu, lecz nie usprawiedliwia to zachowania samochodu 22”

FIA

Kara zrzuca Tsunodę na pozycję jedenastą. Zawodnicy, którzy zyskują na błędzie Japończyka i AlphaTauri to Fernando Alonso, Lance Stroll oraz George Russell.

Dzisiejsze kwalifikacje dla Japończyka były lekkim odetchnięciem. Kierowca z numerem 22 bardzo dobrze radził sobie za kierownicą AT02, lecz niestety brak komunikacji spowodował, że do jutrzejszego wyścigu Yuki wystartuje spoza pierwszej dziesiątki. Czy Tsunodzie uda się trzeci raz w karierze dojechać w punktach?

Foto. Red Bull Content Pool

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *