Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Jeśli oglądaliście serię Szybcy i Wściekli, a do tego jesteście fascynatami klocków LEGO to mamy dla was super wiadomość – będzie wielka współpraca

Każdy motomaniak na pewno choć raz zetknął się z serią filmów Szybkich i Wściekłych. Pierwsze trzy odsłony wręcz zdefiniowały scenę tuningową na całym świecie przez ponad dekadę, wpływając nie tylko na świat rzeczywisty, ale i wirtualny, dzięki czemu mogliśmy się cieszyć genialnymi grami w złotej erze Need For Speedów. Choć obecnie Szybcy i Wściekli wyewoluowali w takim kierunku, który nie wszystkim się podoba, tak jedno przez te wszystkie części się nie zmieniło – Toretto wciąż jeździ Chargerami, a legendarny wóz który składał z ojcem, no cóż, wciąż jest legendarny. I choć nie każdy może być jak Toretto, tak każdy będzie mógł za niedługo nabyć swój model Chargera. Cóż, w pewnym sensie, bo nie w postaci rzeczywistego pełnowymiarowego pojazdu, a w jego klockowej wersji.

Seria Technic od LEGO od lat dostarczała fanom motoryzacji wiernych kopii samochodów pod względem (jak zresztą nazwa wskazuje) technicznym. Dostaliśmy takie pojazdy jak chociażby ogromne modele w skali 1:8 jakimi są Porsche 911 GT3 RS czy Bugatti Chirona, a za niedługo do tej listy ma dołączyć również Lamborghini. Do tego nie brakuje również mniejszych modeli jak chociażby model Chevroleta Corvette ZR1. Tym razem jednak wraz z licencją producenta ma iść licencja filmowa, ponieważ mamy dostać klockową replikę legendarnego Chargera granego przez Vina Diesela Dominica Toretto.

Do niedawna o tym modelu nie wiedzieliśmy zbyt wiele poza jednym zdjęciem z azjatyckiej ulotki i numerze zestawu. Dosłownie przed chwilą do sieci trafiła większa ilość materiałów oraz potwierdzono cenę która wynosi prawie 100 euro. To dość sporo, ale wciąż nie jest to poziom Bugatti Chirona za 1700 zł, który składa się aż z prawie 3600 części. Po zdjęciach można zauważyć dość sporą jak na tą serię klocków liczbę detali, a z racji na to że jest to model Technic, pod maską znajduje się klockowy silnik V8 z ruszającymi tłokami. Jeżeli natomiast ktoś chciałby go eksponować w pozycji wheelie, to może to zrobić dzięki specjalnej podstawce. Do tego na pewno znajdą się osoby, które rozpracują sposób na jego motoryzację za pomocą dedykowanych silniczków.

Na pewno będzie to idealny prezent dla fana czy to filmów Szybcy i Wściekli, czy to klocków LEGO, czy po prostu motoryzacji. Ja na pewno będę ciekał na ten zestaw z niecierpliwością, jako osoba która należy do grona miłośników wszystkich wcześniej wspomnianych rzeczy.

Foto. Brick and Bricks

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *