Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Podobnie jak Bugatti i Porsche, teraz Lamborghini dołącza do zestawów LEGO Technic w skali 1:8

Długo musieliśmy czekać, zanim duńska firma produkująca klocki wreszcie zdradzi, z jakim zestawem opartym o markę Lamborghini będziemy mieli do czynienia. Na szczęście wreszcie nastanie koniec spekulacji, ponieważ już wiemy, jaki samochód trafi do zestawu LEGO Technic o oznaczeniu 42115.

Fani zarówno duńskiego producenta klocków, jak i włoskiej marki tak naprawdę na tę informację musieli czekać aż od 29 stycznia, kiedy to do sieci trafiła pierwsza grafika zapowiadająca współpracę między LEGO a Lamborghini dotyczącą nowego zestawu serii Technic. Do niedawna jednak ta ukryta w cieniu sylwetka pojazdu była jedynym, co wiedzieliśmy.

https://www.instagram.com/p/B75_KIkILKo/

Jednakże już ten obrys pojazdu wystarczył, aby zaczęto spekulacje. Pewnym było, że proporcje przypominają modele z V12 pod maską. Stąd spekulacje padły od razu na model Sian, choć coraz głośniej zaczęło być wokół torowej bestii powstałej na bazie Aventadora. Mimo wszystko na kolejny skrawek informacji musieliśmy czekać do 5 maja, kiedy to na portale społecznościowe zarówno LEGO, jak i Lamborghini trafiła ta oto zajawka.

Nie ma co ukrywać, kiedy tylko przyjrzymy się bliżej, oraz wsłuchamy się w ryk silnika, pewnym będzie, że chodzi o Siana. Charakterystyczne złotawe felgi oraz dźwięk wolnossącego V12 był wystarczającą dawką informacji, żeby najwięksi zapaleńcy rozpoznali tożsamość. Pozostało zatem czekać na zdjęcia, jak pierwsza hybryda Lamborghini będzie wyglądać w wersji klockowej. Pierwsze zdjęcia z przecieków trafiły dzisiaj, i co by tu dużo nie mówić, zestaw robi niemałe wrażenie.

Lamborghini

Jeśli śledziliście temat pojazdów LEGO Technic, pewnie słyszeliście o modelach w skali 1:8, które wzorowane były na Porsche 911 GT3 RS oraz na Bugatti Chironie. Do ich grona właśnie dołączy Lamborghini Sian, a dzięki temu, mając porównanie z poprzednimi dwoma modelami, można łatwo przewidzieć, co po tym modelu możemy się spodziewać.

Przede wszystkim, na pewno znajdziemy tam klockowy odpowiednik centralnie zamontowanego silnika V12 z poruszającymi się tłokami. Będzie on zapewne zespolony ze skrzynią biegów, którą obsługiwać będziemy mogli za pomocą łopatek znajdujących się za kierownicą. Tak samo jak w przypadku realnego odpowiednika, znajdziemy napęd na wszystkie koła z dyferencjałami na obu osiach. Każde koło otrzyma również niezależne zawieszenie, a przednie koła będą skrętne za sprawą układu kierowniczego połączonego z kierownicą w kabinie wykonanej z dbaniem o najdrobniejsze detale. Sam model będzie się składał 3696 części, co daje liczbę klocków o niemal 100 większą od Bugatti Chirona.

Lamborghini
Crafted by Lean

Zagadką na ten moment zostaje ile będzie kosztować taka przyjemność, ale mając porównanie z Bugattim Chiron, który jest zestawem niewiele mniejszym myślę, że nie powinniśmy się spodziewać ceny większej niż 1800 złotych. Jeśli natomiast jesteście fanami zarówno LEGO jak i Lamborghini, a nie będziecie sobie w stanie pozwolić na tak drogi zestaw, zawsze pozostają modele Huracana i Urusa z serii Speed Champions, które kupić możecie za niecałe 290zł.

Lamborghini

Foto. materiały prasowe producenta oraz Brick and Bricks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *