Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Pontiac Trans Am, na którym oparty jest KITT, może wkrótce powrócić na ekrany kin i powtórzyć sukces swojego poprzednika na światową skalę

Lata osiemdziesiąte ubiegłego wieku bez wątpienia należą do kultowych czasów Hollywood. Szczególnie, jeśli mówimy o naszej, bardziej motoryzacyjnej perspektywie. Takie klasyki jak Powrót do Przyszłości (ang. Back to the Future) czy Policjantów z Miami (ang. Miami Vice) nie tylko zdobyły serca fanów kinematografii, ale również motomaniaków, którzy z niecierpliwością czekali na kolejne ukazanie się w kadrze czy to Ferrari Testarossy, czy DeLoreana DMC-12. Obok tych legend zarówno kinematografii, jak i motoryzacji śmiało postawić możemy również Nieustraszonego (ang. Knight Rider), z jego kultowym samochodem ze sztuczną inteligencją, jakim jest KITT. I właśnie dla fanów wspomnianego wcześniej serialu oraz pojazdu opartego na Pontiacu Trans Am mam dobrą wiadomość. Jak donoszą bowiem wieści z Hollywood, coś się święci w temacie kontynuacji Knight Ridera.

Jak podaje zaufany serwis Deadline, za reboot, tym razem w wersji filmowej, odpowiedzialny ma być James Wan. Reżyser Obecności, Aquamana czy chociażby siódmej części Szybkich i Wściekłych ma tworzyć nowego Nieustraszonego razem ze scenarzystą T.J. Fixman’em. Autor scenariuszy do gier takich jak Overstrike, Resistance 2 czy siedem odsłon Ratchet and Clank, na swoim Twiterze zdążył skomentować całą sytuację.

KITT

„Knight Rider był jednym z moich ulubionych programów za dzieciaka, więc czuję się jakbym właśnie przeszedł przez portal czasu i przybił piątkę ośmioletniemu mnie”.

T.J. Fixman

Oczywiście ilość informacji dotycząca filmu jest oczywiście znikoma, w związku z wczesnym na ten moment etapem produkcji. Wiadomo na ten moment jedynie tyle, że akcja nowego Nieustraszonego zostanie osadzona we współczesnych.

Tym samym powrót supersamochodu KITT opartego na Pontiacu Trans Am również nie należy do pewników, szczególnie jeśli przyjrzymy się Nieustraszonemu z 2008 roku, gdzie partnerem głównego bohatera stał się Ford Mustang Shelby GT500. Myślę jednak, że dzięki panującej obecnie w Hollywood modzie na nostalgię, powrót Knight Industries Two Thousand w klasycznym nadwoziu (jednakże zapewne ze współczesnymi usprawnieniami) jest znacznie większa.

Nie ważne jednak z jakim pojazdem będziemy mieli do czynienia, bez wątpienia twórcy postarają się, aby swoją wyjątkowością wpisał się do klimatu Nieustraszonego. Film oczywiście nie ma określonej daty premiery, więc przyjdzie nam na niego jeszcze chwilę poczekać.

Foto. Petersen Automotive Museum

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *