Simon Roberts po blisko roku pracy odchodzi z zespołu Williams. Jego obowiązki przejmie aktualny dyrektor generalny zespołu, Jost Capito.

Simon Roberts był pierwszą osobą, która pojawiła się w zespole z Grove po ogłoszeniu wycofania się rodziny Williamsów z Formuły 1. 58-letni Brytyjczyk w sierpniu 2020 przejął tymczasowo rolę szefa zespołu z rąk Claire Williams. W grudniu został ogłoszony szefem zespołu na stałe, równocześnie z pojawieniem się nowego dyrektora generalnego – Josta Capito.

Nowi właściciele zespołu, Dorilton Capital, postawili jednak na restrukturyzację struktur ekipy. Tym samym stanowisko dyrektora wyścigowego zostało w Williamsie usunięte, a Roberts musiał spakować walizki. Jego obowiązki przejmie wspomniany wyżej Capito, lecz na torze Williamsem sterować będzie jego aktualny dyrektor techniczny, FrancoisXavier Demaison.

To była przyjemność móc podjąć rolę szefa zespołu po odejściu rodziny Williamsów ze sportu. Jednakże, wraz z nadchodzącą zmianą nie mogę się doczekać nowych wyzwań i życzę wszystkim członkom zespołu powodzenia w przyszłości.

Simon Roberts

Roberts to postać niezwykle doświadczona i naprawdę dobrze znana w padoku Formuły 1. W Królowej Sportów Motorowych działa od 2003 roku, kiedy to został głównym menadżerem zespołu, a od sezonu 2004 – dyrektorem operacyjnym. Poza jednym rokiem spędzonym w Force India jako CEO zespołu, Roberts był związany z Woking przez blisko 17 lat. Człowiek z takim CV z pewnością w niedalekiej przyszłości będzie w stanie znaleźć sobie pracę w Formule 1. Na jakiekolwiek informacje musimy jednak zapewne trochę poczekać.

Simon odegrał integralną rolą w zarządzaniu zmianami w zespole w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Chciałbym mu podziękować za jego wielki wkład w zespół w trakcie tego okresu.

Jost Capito
Simon Roberts Jost Capito

Capito zaś jest znany w świecie motorsportu głównie jako ojciec sukcesów Volkswagena w WRC. Podczas jego czteroletniego pobytu u niemieckiego producenta jako dyrektor ds. motorsportu, Volkswagen w latach 2013-2016 zdobył cztery tytuły mistrzowskie z rzędu zarówno w klasyfikacji kierowców, jak i konstruktorów. Przez kilka miesięcy w sezonie 2016 pełnił również funkcję dyrektora generalnego w McLarenie. W grudniu zeszłego roku takie same stanowisko objął właśnie w Williamsie. Jego zakontraktowanie to część zmian w zespole wprowadzonych przez Dorilton Capital.

Foto. materiały prasowe zespołu; Wikimedia Commons

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *