Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Praktycznie każdy kierowca z nich korzysta, ale mało kto się zastanawia jakie są rodzaje oraz jak się je wykonuje – oto ramki do tablic rejestracyjnych

Statystyki mówią, że w Polsce jest około 30 milionów pojazdów zarejestrowanych. To oznacza, że każde z tych 30 milionów aut ma przypisane numery rejestracyjne i powinny być one umieszczone we wskazanym przez producenta miejscu. Przymocować tablice rejestracyjne można na tysiąc sposobów, ale takim najpopularniejszym i najszybszym jest skorzystanie z ramek do tablic rejestracyjnych. To jest drobiazg, ale jeśli się zastanowimy, życie bez niego mogłoby być nieco bardziej skomplikowane, a cały proces instalacji tablic mógłby się znacznie wydłużyć. Jednak czy zastanawialiście się kiedyś jakie są rodzaje ramek i jak to jest z tymi otworami, za pomocą których przykręcamy je do samochodu?

tablic rejestracyjnych

Wzięliśmy na warsztat ramki do tablic rejestracyjnych Unital i postanowiliśmy się im przyjrzeć. Okazuje się bowiem, że tylko z pozycji laika mamy ogólne hasło, bo dla przykładu ten producent ramek oferuje takie produkty jak Ramka standard, Ramka DUO-FLEX, Ramki z nadrukami (sitodruk UV), Ramki z nadrukami (druk cyfrowy UV), Ramki 3D-doming, Ramki uniwersalne, Ramki chromowane, Ramki z napisami grawerowanymi, Ramki do tablic dwurzędowych oraz Ramki skuterowe i motocyklowe. 10 produktów, które my nazywamy “ramki”. Odnośnie samej firmy można powiedzieć, że firma Unital, jako pierwszy i dotychczas jedyny producent ramek do montażu tablic rejestracyjnych, wprowadziła do swojego asortymentu tzw. ramki domingowe produkowane metodą Direct Doming. Polega ona na trwałym zintegrowaniu przezroczystej, wypukłej warstwy domingowej (zwanej potocznie „żelową”, „żywiczną” lub „silikonową”) z zadrukowaną wcześniej powierzchnią listwy ramki w specjalnie opracowanym, unikalnym procesie. Co ciekawe, jest to polska firma, która działa od ponad 60 lat.

tablic rejestracyjnych

Jednak co z tymi otworami w ramkach? Otóż rozstaw otworów oferowany w przypadku ramek jest dopasowany do wszystkich modeli znajdujących się na rynku europejskim. Nie ma zatem możliwości, aby kupić takie ramki i nie móc ich zainstalować z powodu niepasującego rozstawu otworów. Podobnie jest z obawą o wypadniecie tablicy z ramki. Wiele osób martwi się, że przy wysokiej prędkości tablica po prostu wypadnie i ją w ten sposób zgubimy. Otóż nie jest to możliwe, bo montując właściwie listwę zatrzaskową, zabezpieczamy umieszczoną w ramce tablicę.

tablic rejestracyjnych

Przemierzając polskie drogi łatwo można zauważyć, że coraz częściej na naszych autach goszczą ramki spersonalizowane. Zazwyczaj ramki dostajemy od dealera czy z komisu lub też prosto od firmy leasingowej, ale widać, że coraz częściej na zakup takich ramek decydują się urzędy miasta czy pojedyncze osoby, które po prostu chcą się wyróżnić. To również dobra miejsce na reklamę naszego biznesu, w końcu reklama dźwignią handlu, ale także możemy przekazać w ten sposób jakąś krótką myśl, która poprawi humor kierowcy stojącemu za nami w korku.

Więcej informacji o ramkach znajdziecie na stronie https://unital.com.pl/oferta/ramki-do-tablic-rejestracyjnych/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *