Redaktor | Fotograf

Turbo S, pomimo że jest najmocniejszą wersją, nie wyróżnia się mocno na tle innych Taycanów. Zyrus Engineering chce to zmienić i oferuje własny pakiet tuningowy.

Kupując najmocniejszą odmianę Porsche, a więc w ogromnej większości modeli wersję Turbo, poza świetnymi osiągami, liczymy na nieco bardziej agresywny wygląd. Tymczasem, w większości przypadków, Porsche stylizuje swoje najmocniejsze odmiany raczej zachowawczo. Tak właśnie jest w modelu Taycan, który w wersji Turbo S nie wyróżnia się zbytnio od innych odmian.

Porsche Taycan Turbo S

Tutaj na pomoc przychodzi Zyrus Engineering. Tuner zdecydował się wziąć Taycana na warsztat i ulepszyć go stylistycznie. Pakiet będzie dostępny zarówno do Turbo S, jak i wersji Turbo oraz 4s. Jak tunerowi udało się poprawić charakter modelu? Z przodu głównym wyróżnikiem jest splitter. Wykonano go z carbonu, dzięki czemu wygląda agresywnie. Z tego materiału wykonano także progi boczne. Z tyłu pakiet wyróżnia się nowym dyfuzorem wykonanym także z włókna węglowego. Jego centralna część jest jednak w kolorze nadwozia. Swoje miejsce znalazł także nieco większy spoiler.

Porsche Taycan Turbo S

To wszystko pasuje do charakteru Taycana. Elektryczny model Porsche bez wątpienia zasługuje na uwagę, ponieważ w najmocniejsze odmianie rozwija aż 760 koni mechanicznych. Pozwala mu to na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie poniżej 3 sekund. Choć oczywiście korzystanie z pełnego dobrodziejstwa napędu elektrycznego kosztuje nas dość sporo zasięgu. Nawet w przypadku pozostałych wersji, osiągi stoją na najwyższym poziomie. Nawet podstawowy model z napędem na 4 koła, czyli Taycan 4s osiąga prędkość 100 kilometrów na godzinę w czasie 4 sekund.

Norweski tuner dość sporo liczy sobie za pakiet. Choć wszystko wykonano ręcznie, z włókna węglowego, cena na poziomie 20 tysięcy dolarów skutecznie ograniczy grono klientów. Dość wygodny będzie fakt, że wszystkie elementy pasują do fabrycznych mocowań, w związku z czym nie trzeba dodatkowo nic wiercić. Trzeba przyznać, że całość poprawia odbiór Taycana i nadaje mu agresywny wygląd.

Porsche Taycan Turbo S

Foto. materiały prasowe tunera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *