Redaktor | Fotograf

Choć samochody elektryczne wprowadziły wiele innowacji do świata motoryzacji, producenci nadal mają kilka pomysłów jak nas zaskoczyć. Polestar właśnie wprowadził nową aktualizację oprogramowania dla swojego drugiego modelu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, jednak w tym przypadku, Polestar 2 zyskał dodatkowe 68 koni mechanicznych. Niestety, aby otrzymać dodatkową moc, trzeba będzie zapłacić około tysiąc euro.

Do tej pory, aby podnieść moc w swoim aucie spalinowym, trzeba było wybierać się do tunerów. Jednak w erze samochodów elektrycznych, producenci mają większe pole manewru, aby zaoferować dodatkowe opcje swoim klientom. Tak jest w przypadku marki Polestar i ich modelu 2. Szwedzi zaoferowali właśnie aktualizacje oprogramowania, która podniesie moc ich aut o 68 koni mechanicznych. Choć niestety, nie będzie to darmowe uaktualnienie, tysiąc euro za taki przyrost nadal wydaje się dość rozsądną ofertą. Zwłaszcza patrząc na faktyczny przyrost mocy, który pozwala na lepsze osiągi.

Polestar 2 zyska dodatkowe 68 koni dzięki... aktualizacji oprogramowania

Aktualizacja jest skierowana jedynie dla modelu Long Range Dual Motor, a więc najmocniejszej odmiany Polestara 2. Standardowo rozwija ona 405 koni mechanicznych i 660 niutonometrów. Aktualizacja sprawia, że moc wzrasta do 473 koni mechanicznych, a moment obrotowy do 680 niutonometrów. Dzięki temu, Polestar 2 w końcu jest mocniejszy od swojego głównego rywala, czyli Tesli Model 3 w wersji Performance. Niestety, nie sprawia to, że szwedzkie auto jest szybsze. Przyspieszenie do setki zajmuje mu ponad sekundę więcej. Dokładny wynik 0-100 Polestara 2 to 4,4 sekundy. Powodem jest przede wszystkim znacznie wyższa masa szwedzkiego modelu.

Polestar 2 zyska dodatkowe 68 koni dzięki... aktualizacji oprogramowania

Pomimo tego, z pewnością wielu posiadaczy Polestara 2, zdecyduje się na kupno aktualizacji. Będzie ona dostępna na większości rynków, na których szwedzkie auto jest oferowane. Niestety, póki co będzie jednak dostępna jedynie dla najmocniejszej bazowej wersji silnikowej. Jednak zapewne nie jest to ostatni taki pakiet zaoferowany przez Polestara. Możliwe również, że inni producenci podążą za Szwedami, i również wprowadzą do swojej oferty aktualizacje mocy swoich modeli.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *