Grand Prix Portugalii

Grand Prix Portugalii oficjalnie uzupełnia lukę w kalendarzu, po tym, jak wyścig w Hanoi nie odbędzie się przez sytuację polityczną.

Miesiąc temu było pewne, że lukę na początku kalendarza wypełni właśnie Portugalia. Po komisyjnym spotkaniu, gdzie omawiano temat potencjalnego kandydata na miejsce w kalendarzu, faworytem było właśnie Grand Prix Portugalii. Szefostwo F1 było zadowolone z tego, jak przyjęty został wyścig w Portimao. Rok temu po raz pierwszy od 1996 roku mogliśmy oglądać zawody w Portugalii. Algarve zaoferowało nam wtedy bardzo dobre ściganie, szczególnie na pierwszych okrążeniach, a Lewis Hamilton pobił rekord Michaela Schumachera pod względem wygranych wyścigów.

Lewis Hamilton Grand Prix Portugalii

Sytuacja pandemiczna ustabilizowała się w ciągu ostatniego miesiąca i w Portugalii nie odnotowuje się dużej liczby przypadków zachorowań, więc Portimao otrzymało zielone światło. Pojawiały się również spekulacje, mówiące o tym, że Bahrajn zorganizuje dwa wyścigi, jeżeli okoliczności nie pozwalałyby na organizację zawodów na Autódromo Internacional do Algarve.

Z radością ogłaszamy, że Formuła 1 będzie ponownie ścigać się w Portimao po ogromnym zainteresowaniu w zeszłym roku. Chcemy podziękować promotorowi i rządowi Portugalii za ich ciężką pracę i zaangażowanie w doprowadzenie nas do tego punktu. Jesteśmy pewni siebie i podekscytowani naszym sezonem 2021. Pokazaliśmy w zeszłym roku, że możemy bezpiecznie rozegrać 17 wyścigów i zapewnić milionom fanów ekscytujące wyścigi w trudnym czasie. Mamy nadzieję, że w tym sezonie ponownie powitamy fanów w Portimao w bezpieczny sposób i będziemy pracować z promotorem nad szczegółami tego planu.

Stefano Domenicali, dyrektor generalny F1

Znakiem zapytania pozostaje to, czy bramy dla kibiców zostaną otwarte. Decyzja na temat obecności fanów ma zapaść w nadchodzącym tygodniu. W tamtym roku mieliśmy aż 27 000 widzów na trybunach. Na torze w Algarve zaplanowana jest także runda otwierająca sezon World Endurance Championship, która odbędzie się czwartego kwietnia w miejsce odwołanego wyścigu na torze Sebring. To nie wszystkie atrakcje, bo Portimao zostało dodane do kalendarza MotoGP, tam wyścig zaplanowano na osiemnasty kwietnia.

Grand Prix Portugalii

Organizacja ważnych wydarzeń w naszym kraju jest bardzo ważna dla wizerunku i międzynarodowej promocji Portugalii jako celu podróży turystycznej. Z dużym zainteresowaniem Formuła 1 jest z powrotem widziana w Portimao w 2021 roku.

Rita Marques, sekretarz stanu dla turystyki

foto. materiały prasowe zespołu Mercedes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *