Redaktor | Fotograf

Manhart słynie z dość odważnych projektów, które bazują na niemieckich autach. Jednak tuner któryś raz z rzędu pokazuje, że potrafi również zmodyfikować samochody z innych krajów. Tym razem padło na Wielką Brytanię, a konkretnie na Land Rovera i ich model Defender. Terenówka otrzymała pakiet Manharta o mocy 500 koni, a także kilka modyfikacji stylistycznych. Całość prezentuje się bardzo dobrze.

Nowy Defender wywołał dość duże zamieszanie wśród fanów motoryzacji. Nie tak łatwo zastąpić legendę, jednak Land Rover stworzył naprawdę godnego następcę kultowej terenówki. Oczywiście, nie każdemu będzie pasował silnik V8, głównie przez jego wysoką cenę. Tutaj zbawieniem może okazać się Manhart, czyli jedna z najbardziej znanych firm tuningowych. Niemiecki tuner przygotował modyfikację Defendera opartą o wersję z rzędową szóstką, wzmacniając ją o ponad 100 koni. Producent zmodyfikował także stylistykę, jednak terenówka nie jest teraz bardzo ostentacyjna.

Land Rover Defender od firmy Manhart - 500 koni i niepozorny wygląd

Pod względem stylistycznym, Manhart nie wprowadził wiele zmian. Najbardziej zauważalnymi są ogromne, czarne felgi w rozmiarze 24 cali. Niezbyt pasują one do charakteru terenówki, jednak wyglądają okazale. Jeśli ktoś planuje korzystać z auta bardziej terenowo, może zamówić 22-calowe felgi. Ponadto, Manhart zmienił chromowane elementy nadwozia, takie jak grill czy wloty powietrza, na czarne. Na masce pojawił się napis Manhart. Z tyłu pojawiły się aż 4 końcówki wydechu, podobnie jak w wersji V8. Całość robi bardzo dobre wrażenie.

Land Rover Defender od firmy Manhart - 500 koni i niepozorny wygląd

Pod względem technicznym, Manhart skupił się na modyfikacji rzędowej szóstki. Standardowo rozwija ona równe 400 koni, a po tuningu aż 512 koni. Udało się to osiągnąć, dzięki wgraniu nowego oprogramowania, a także modyfikacji układu wydechowego. Moment obrotowy wzrósł z 550 niutonometrów aż do 710 niutonometrów. Są to wartości niemal równe Defenderowi wyposażonemu w V8. Ten rozwija 5 koni więcej, jednak aż o 50 niutonometrów mniej. Niestety, powstanie tylko 10 sztuk zmodyfikowanych przez Manharta. Tuner nie zdradza, jaka będzie ich cena. Tanio jednak z pewnością nie będzie.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *