Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Kia zaprezentowała dziś pierwsze szkice modelu Concept EV9 – koncepcyjnego elektrycznego SUV-a, który odzwierciedla zobowiązanie firmy do tego, aby stać się dostawcą zrównoważonych rozwiązań z zakresu mobilności.

Po wprowadzeniu na rynek modelu EV6, Kia Concept EV9 to kolejne intrygujące spojrzenie w przyszłość. Elektryczny SUV łączy nowoczesną stylistykę, najnowsze technologie i zaawansowany, elektryczny układ napędowy. Jest to już kolejny elektryczny SUV w gamie koreańskiego producenta, co daje wyraźny sygnał, w jakim kierunku będą zmierzać nowe modele. Spoglądając na przyjęcie modelu EV6 w kraju i jego wycenę względem konkurencji, biorąc pod uwagę jednocześnie oferowaną moc i osiągi, zapowiedzi Concept EV9 stają się jeszcze bardziej interesujące.

Kia Concept EV9 - kolejny elektryczny SUV w gamie producenta

Pierwsze wizualizacje koncepcyjnego SUV-a ukazują nowocześnie stylizowane nadwozie oraz bardzo nowatorską kabinę. Zaplanowano ją tak, aby zapewnić kierowcy i pasażerom zmienną i funkcjonalną przestrzeń, którą łatwo dostosować do chwilowych potrzeb. Szeroki wyświetlacz i zaawansowana technologicznie kierownica o nietypowym kształcie, to tylko dwie spośród wielu charakterystycznych cech wnętrza Kia Concept EV9. Całość stworzona jest zgodnie z nową myślą designerską koreańskiej marki i wyróżnia się lekko futurystycznymi elementami, które wciąż mają za zadanie cechować się wysoką funkcjonalnością. Stylistyka zewnętrzna wciąż pozostaje dosyć tajemnicza, ale porównując szkice projektowe EV9 z EV6 można nakreślić sobie w głowie prawdopodobny obraz, w jakim kierunku finalnie zaprezentowany zostanie zupełnie nowy model koreańskiego producenta.

Kia Concept EV9 - kolejny elektryczny SUV w gamie producenta

Szkice Kia Concept EV9 zaprezentowano przed AutoMobility w Los Angeles, które rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Kia zaprezentuje nowego koncepcyjnego, elektrycznego SUV-a w Convention Center, 17 listopada o godzinie 11:15. Już nie możemy doczekać się premiery, aby poznać bliżej nowy model spod znaku Kia. Czy szykuje się kolejna rewolucja w segmencie i wyraźne zagrożenie dla konkurencji? O tym przekonamy się już za tydzień wraz z oficjalną prezentacją nowego modelu. Podsumowanie premiery będziecie mogli znaleźć również na naszej stronie, dlatego serdecznie zapraszamy do włączenia powiadomień pop-up o nowych artykułach!

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *