Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Jeśli mielibyśmy wskazać markę, która wykonała największy postęp w ostatnich 5 latach to byłaby to KIA, która teraz atakuje segment samochodów elektrycznych

Rozwój samochodów elektrycznych widzimy tak naprawdę u każdego producenta, bo jest to zabieg konieczny, aby zmniejszyć średnią emisję floty pojazdów. KIA ma plan, aby pokazać aż 11 samochodów elektrycznych do 2025 roku, więc wychodzi na to, że co najmniej 2 takie modele zostaną pokazane każdego roku. Jak wiemy, największą popularnością cieszą się SUV’y i Crossover’y, dlatego też te samochody będą dominować w elektrycznej gamie KIA. Co to oznacza dla klientów? Przede wszystkim możemy spodziewać się wprowadzenia do produkcji konceptu Imagine, który to już rok temu został pokazany na targach w Genevie. Wtedy auto wywołało duże zamieszanie w branży motoryzacyjnej, a teraz zmierza do salonów.

KIA

Teraz pojawia się więcej szczegółów odnośnie wersji produkcyjnej i choć nie znamy finalnej nazwy tego produktu to wiemy, że bazować będzie na platformie E-GMP. Jest ona opracowana wspólnie z firmą Rimac, która odpowiada za naprawdę szalone projekty sportowych samochodów. W nowym elektrycznym Crossoverze od KIA ma przełożyć sięna 500 km zasięgu, ładowanie od 0 do 100% w mniej niż 20 minut i pierwszą setkę na prędkościomierzu w 3 sekundy. Jeśli to nie zrobiło na was wrażenia to dodamy, że auto będzie korzystać z 800-woltowego systemu ładowania, podobnego do tego, który znajdziemy w Porsche Taycan. Teraz już lepiej?

Docelowym rynkiem elektrycznych modeli KIA jest Europa. To tutaj sprzedaż ma osiągnąć co najmniej 20% wszystkich modeli już do 2026 roku. Samochody azjatyckiego producenta ma wyróżniać ich łatwość używania na co dzień, a jest to możliwe wraz z rozwojem sieci ładowarek w całej Europie oraz budowaniu świadomości wśród kupujących, że elektryki nie są takie złe jak myślano. Nowy Crossover od KIA zadebiutuje najprawdopodobniej na początku 2021 roku, a później lawinowo pojawią się kolejne elektryczne modele. Miejmy nadzieję, że również cenowo będą one przystępne.

KIA

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *