Redaktor | Fotograf

Nową klasę S już poznaliśmy z mniej oficjalnych źródeł, ale to nie oznacza, że nowych informacji w tym temacie nie dostarczy nam Mercedes, publikując swój film

W kilka dni po tym jak świat obiegły zdjęcia nowej generacji klasy S praktycznie bez kamuflażu, Mercedes zdaje się zachowywać jakby zupełnie nic się nie stało. Producent publikuje film z nową S klasą w kamuflażu pomimo tego, że już wiadomo jak wygląda. Bez wątpienia będzie to jeden z najważniejszych modeli tej firmy w tym roku, a jak zauważyło wielu zwolenników marki, jest to jeden z modeli zachowujących swoją osobowość. Choć my już widzieliśmy klasę S w pełnej krasie to jednak przyjrzyjmy się temu co chce nam pokazać Mercedes.

klasę S

Musimy również pamiętać, że będzie on rewolucyjnym modelem pod względem wnętrza. Bardzo prawdopodobne, że trend wielkich tabletów pojawiający się u wielu producentów trafi również do S klasy, ale będą one nieco inne niż w przypadku chociażby klasy C czy A. Również kierownica czy styl kratek wentylacji mocno różnią się od tej znanej z W222. Z zewnątrz będzie ona jednak przypominała pozostałe nowe modele Mercedesa. Tył przypomina nieco ten z modeli CLA czy CLS, a przód podobny do tego z klasy E po liftingu, jednak auto zachowuje swój indywidualny charakter..

Pomimo tego, że Mercedes zachowuje się jakby nic się nie stało, znamy już bardzo dużo szczegółów nowego modelu. Prawdopodobnie przyspieszy to proces prezentacji nowej generacji klasy S. Wielką niewiadomą pozostają jednak silniki. Prawdopodobnie w odmianie Maybach nadal będzie dostępne niepasujące do obecnych trendów, jednak nadal pożądane, V12. W odmianie AMG oczywiście zabraknie tego silnika, jednak 4-litrowe V8 nadal powinno zapewniać świetne osiągi. Z pewnością uświadczymy również hybryd, a być może również odmiany elektrycznej. BMW w swojej serii 7 chce wprowadzić bez emisyjny układ napędowy, więc Mercedes w tym temacie również przyszykuje swoją odpowiedź, a podobno EQS jest już w drodze.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *