Włoch Davide Brivio został nowym dyrektorem wyścigowym zespołu Alpine. Tym samym ciągle nie znamy nazwiska szefa zespołu.

Davide Brivio był ojcem zeszłorocznego sukcesu marki Suzuki w MotoGP. Fabryczny zespół Suzuki sięgnął po mistrzostwo po raz pierwszy w swojej historii, a Joan Mir został pierwszym mistrzem świata na motocyklu japońskiej marki od 2000 roku i triumfu Kenny’ego Robertsa Jr. Włoch stoi też za czterema tytułami mistrzowskimi Valentino Rossiego dla Yamahy w latach 2004-2009 i zwycięstwem w klasyfikacji generalnej Jorge Lorenzo w 2010 roku.

Odejście Brivio z Suzuki zaszokowało nie tylko światek MotoGP, ale również sam zespół, lecz większość ekspertów przewidywała dla 56-latka jeden kierunek – objęcie nowej funkcji w zespole Alpine, który po przejęciu licencji Renault przeżył już sporo zmian personalnych. Pytaniem nie brzmiało jednak: “Czy Brivio dołączy do Alpine?”, a raczej: “Jaką funkcję Brivio obejmie w Alpine?”. Istniały doniesienia, że Davide zajmie miejsce Cyrila Abiteboula na stanowisku szefa zespołu, lecz te plotki koniec końców się nie potwierdziły.

Davide Brivio Joan Mir

Davide Brivio oficjalnie zostanie bowiem dyrektorem wyścigowym francuskiej stajni, który będzie podlegać bezpośrednio pod nowego dyrektora generalnego marki Alpine, Laurenta Rossiego.

Alpine F1 Team ma przyjemność ogłosić, że Davide Brivio wzmocni zespół przed sezonem 2021 Mistrzostw Świata FIA Formuły 1. Jego dokładna rola i obowiązki zostaną ogłoszone w najbliższych tygodniach. Będzie on podlegać CEO Alpine, Laurentowi Rossiemu. […]

Nie możemy doczekać się powitania Davidego i rozpoczęcia następnego etapu naszej przygody w Formule 1.

Oświadczenie Alpine F1 Team

Jako że Brivio ostatecznie nie otrzymał posady szefa zespołu, faworytem mediów został Polak, Marcin Budkowski, który od 1 stycznia pełni funkcję dyrektora Alpine Racing. Teraz jest przymierzany do kolejnej roli. Polak ma ogromne doświadczenie w Formule 1 – w ciągu 20 lat swojej kariery pracował w zespołach Prost F1, Ferrari oraz McLarenie, a także w latach 2014-2017 pracował dla FIA, gdzie w 2017 roku został szefem departamentu technicznego. Mimo sprzeciwu większości zespołów, w 2018 roku dołączył on do Renault, gdzie został dyrektorem wykonawczym. Ogłoszenie jego angażu na szefa zespołu ma według spekulacji pojawić się w ciągu następnych kilku dni.

Foto. materiały prasowe serii MotoGP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *