Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Holandia – inaczej Niderlandy – jest wybierana przez Polaków jako kierunek emigracji zarobkowej. Szacuje się, że obecnie przebywa tam ok. 250 tys. Polaków. Stwarza to zapotrzebowanie na przesyłki kurierskie, także te z żywnością. Czy można w ogóle umieścić żywność w paczce do Holandii? Przekonajmy się!

Transport paczek z Polski do Holandii – przydatne informacje

Firmy kurierskie są bardzo aktywne w realizacji swoich usług, gdyż jest na nie duże zapotrzebowanie. Wielu Polaków ciągle chce próbować czegoś nowego, pochodzącego z innych krajów, dlatego tak dynamicznie rozwija się transport paczek z Polski do Holandii.

Z przesyłek korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. Paczki Polska – Holandia są sposobem na przekazanie rzeczy osobistych, ale też np. świątecznych prezentów, czy towarów sprzedawanych przez sklepy internetowe.

Nadanie paczki do Holandii nie jest trudne, zwłaszcza jeśli korzysta się z intuicyjnych narzędzi dostępnych w internecie. Jednym z nich jest serwis Euro-Paka, dzięki któremu można znaleźć zarówno najkorzystniejszą ofertę firmy kurierskiej, jak i poznać kryteria, jakie musi spełniać paczka wysyłana do Holandii.

Czy w paczce do Holandii można umieścić żywność? Odpowiedź może Was zaskoczyć!

Czy można wysłać paczkę do Holandii, umieszczając w niej żywność?

Ze względu na przepisy sanitarne mające na celu ograniczenie ryzyka zatruć czy nawet epidemii, większość produktów spożywczych raczej nie powinna być umieszczana w paczce adresowanej do Holandii. Owoce, warzywa, zioła doniczkowe czy wreszcie mięso są to produkty szybko psujące się i mogą być czymś zainfekowane. To stwarza ryzyko epidemii, a nawet może naruszać równowagę biologiczną danego kraju.

Świeże produkty żywnościowe wymagają odpowiednich warunków transportu. Zakaz dotyczy większości produktów żywnościowych, w szczególności:

  • produktów świeżych,
  • własnych przetworów czy wędlin,
  • produktów nietrwałych.

Firmy przewozowe korzystają jednak z pewnej luki. Nie ma całkowitego zakazu przewozu żywności, lecz tylko określonych grup towarów. W związku z tym niektórzy przewoźnicy dopuszczają przesyłki zawierające produkty sypkie, które praktycznie się nie psują. Są to herbata i kawa, ale czasem też słodycze. Jeśli nie mamy pewności, dobrze jest upewnić się bezpośrednio u przewoźnika, czy można wysłać paczkę do Holandii zawierającą określony produkt.

Ile kosztuje paczka do Holandii?

Za wysyłkę mniejszej lub średniej wielkości paczkę, poniesiemy koszt kilkudziesięciu złotych, najczęściej pomiędzy 70-110 PLN. Aby dowiedzieć się, ile kosztuje paczka do Holandii, warto skorzystać z kalkulatora.

Opłaty za paczki możemy dokonać przez internet, prosto ze swojego konta, co znacząco skraca czas realizacji wysyłki. Każda przesyłka kurierska posiada darmowe ubezpieczenia wliczone w cenę przesyłki. W zależności od wybranej firmy przewozowej będzie to nawet do 4000 zł. W ten sposób przesyłki bezpiecznie docierają nawet na dalsze odległości.

Jeśli chcemy nadać większą przesyłkę – np. telewizor czy inny sprzęt RTV/AGD – ceny będą odpowiednio wyższe. Jeśli chodzi o koszt paczki Polska – Holandia, jest on porównywalny do innych krajów w Europie. Podobne opłaty poniesiemy za paczki wysyłane np. do Francji.

Przewóz paczek z Holandii do Polski

Podobnie jak przesyłki z Polski do Holandii, tak i te w odwrotnym kierunku, są najczęściej opłacane online. Dotyczy to przesyłek nadawanych za pośrednictwem firm kurierskich. Zlecając przewóz paczki z Holandii do Polski, trzeba pamiętać o przepisach panujących w danym kraju.

Wymiana produktów spożywczych między Polską a Holandią jest ważna dla wielu Polaków. Warto zasięgnąć informacji, jakie grupy produktów można umieścić w paczce do Holandii, a czego lepiej nie wysyłać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *