Aston Martin kończy kilkuletnią współpracę z firmą BWT. Nowym sponsorem tytularnym ekipy z Silverstone zostaje Cognizant.

Zmiany w ekipie, która w poprzednim sezonie występowała pod nazwą Racing Point nie kończą się tylko na zmianie nazwy ekipy. Aston Martin zakończył współpracę z austriacką firmą BWT, która z Force Indią, a następnie Racing Point była od początku 2017 roku. Do zespołu poza wsparciem finansowym wniosła również różowy kolor na bolidach, który stał się punktem rozpoznawczym zespołu. Pewna era jednak dobiega końca. Co prawda przez dłuższy czas pojawiały się doniesienia, że BWT zostanie z Astonem i w tym roku na torach F1 zobaczymy zielono-różowe malowanie. Taka mieszanka mogła być albo przepiękna, albo okropna. To zmartwienie już nas jednak nie dotyczy – nowym sponsorem tytularnym AMR zostanie Cognizant.

Cognizant to amerykańska firma z branży IT dostarczająca usługi cyfrowe, technologiczne, konsultingowe i operacyjne. Pomaga klientom w przenoszeniu swoich biznesów na cyfrowy grunt. Korporacja ma międzynarodowe uznanie, co uwiarygadnia jej zaangażowanie w sport. Dla Aston Martin F1 Team taka współpraca może być niezwykle ważna w kontekście promowania zespołu. Mocny, głośny partner tytularny, olbrzymie pieniądze sponsorów oraz Lawrence’a Strolla, doświadczenie i marka 4-krotnego mistrza świata Sebastiana Vettela i solidne umiejętności Lance’a Strolla sprawiają, że Aston Martin może mieć wszystko, by odnosić sukcesy. Widać również, że zarządcy ekipy wiedzą jak budować zaciekawienie inwestorów i fanów Formuły 1.

Cognizant

Plany co do premiery auta nie ulegają zmianie – nadal ma to być początek lutego, a barwą, jaka ma dominować na aucie zespołu z siedzibą w Silverstone, będzie słynne British Racing Green głęboko powiązane z Astonem Martinem od początku jego startu w wyścigach.

Sezon 2020 był dla Racing Point, czyli aktualnego Astona Martina, niezwykle okazały. Zwycięstwo Sergio Pereza w GP Sakhiru i Pole Position Lance’a Strolla były ukoronowaniem świetnego roku, w którym RP zdobyło łącznie cztery podia i zajęło czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej konstruktorów, tracąc zaledwie siedem punktów do trzeciego McLarena.

Foto. materiały prasowe Cognizant i Aston Martin F1 Team

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *