Cal Crutchlow

Cal Crutchlow został potwierdzony przez Yamahę, jako ich testowy zawodnik na sezon 2021. Tym samym Brytyjczyk opuści zespół LCR.

Yamaha Motor Co Ltd. i Yamaha Motor Racing mają przyjemność ogłosić, że doświadczony i odnoszący sukcesy zawodnik MotoGP, Cal Crutchlow wzmocni zespół testowy Yamaha Factory Racing w sezonie 2021.

Yamaha

Yamaha niewątpliwie pozyskała bardzo dobrego zawodnika. Crutchlow spędził 10 lat jako zawodnik MotoGP. Brytyjczyk ma także bogatą historię z japońskim producentem, ponieważ to na ich motocyklach stawiał pierwsze kroki w MotoGP w barwach Yamaha Tech3. Zdobył także tytuł mistrzowski w kategorii Supersport.

Cal Crutchlow

Cóż, przede wszystkim chciałbym powiedzieć: Witamy z powrotem Cal. Wciąż pamiętam pierwszą wizytę Cala w YMR wiele lat temu jako świeżo upieczonego mistrza świata w supersportach. Pamiętam, że wyraził chęć awansowania w przyszłości do MotoGP. Po przejściu do Superbikes następnie spędził z nami trzy sezony w zespole Monster Energy Yamaha Tech3 w MotoGP. Po czym przeniósł się do zdobycia kolejnych siedmiu lat wprawy z dwoma naszymi głównymi konkurentami (Ducati i Honda). To bogactwo doświadczenia, w połączeniu z uczciwym, rozsądnym podejściem Cala, z pewnością przyniesie nam duże korzyści. Razem będziemy dążyć do ulepszenia naszych motocykli YZR-M1 z pełnym programem testów w przyszłym roku.

Lin Jarvis


Pozyskanie Crutchlowa wiąże się jednak z odejściem Jorge Lorenzo, który pełnił funkcje testera w sezonie 2020.

Cal Crutchlow

Yamaha Motor Co., Ltd. i Yamaha Motor Racing pragną serdecznie podziękować Jorge Lorenzo, zawodnikowi testowemu Yamaha Factory Racing , za jego dyspozycyjność, wsparcie i zrozumienie w tym roku, w którym wystąpiły trudności związane z COVID-19. Chociaż okoliczności zewnętrzne uniemożliwiły partnerstwu realizację ich wspólnych celów na 2020 r., Szacunek między obiema stronami pozostaje niezmieniony. Yamaha życzy Jorge wszystkiego najlepszego w przyszłych przedsięwzięciach.

Yamaha

Cal Crutchlow zacznie swoją pracę, jako tester Yamahy już w lutym na torze Sepang w Malezji. Oczywiście o ile planów nie pokrzyżuje trwająca pandemia COVID-19. Crutchlow tego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Na początku roku zastała go informacja, że Pol Espargaro zajmie miejsce obok Marca Marqueza w zespole Repsol Hondy. Następnie doznał kontuzji nadgarstka i musiał być operowany. Niestety ból pozostał i przez większość sezonu dojeżdżał do mety w drugiej dziesiątce. Obecnie Brytyjczyk zajmuje dziewiętnaste miejsce z dorobkiem 26 punktów.

Foto. materiały prasowe zespołu


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *