Cal Crutchlow

Cal Crutchlow zostaje testerem Yamahy na sezon 2021

Cal Crutchlow został potwierdzony przez Yamahę, jako ich testowy zawodnik na sezon 2021. Tym samym Brytyjczyk opuści zespół LCR.

Yamaha Motor Co Ltd. i Yamaha Motor Racing mają przyjemność ogłosić, że doświadczony i odnoszący sukcesy zawodnik MotoGP, Cal Crutchlow wzmocni zespół testowy Yamaha Factory Racing w sezonie 2021.

Yamaha

Yamaha niewątpliwie pozyskała bardzo dobrego zawodnika. Crutchlow spędził 10 lat jako zawodnik MotoGP. Brytyjczyk ma także bogatą historię z japońskim producentem, ponieważ to na ich motocyklach stawiał pierwsze kroki w MotoGP w barwach Yamaha Tech3. Zdobył także tytuł mistrzowski w kategorii Supersport.

Cal Crutchlow

Cóż, przede wszystkim chciałbym powiedzieć: Witamy z powrotem Cal. Wciąż pamiętam pierwszą wizytę Cala w YMR wiele lat temu jako świeżo upieczonego mistrza świata w supersportach. Pamiętam, że wyraził chęć awansowania w przyszłości do MotoGP. Po przejściu do Superbikes następnie spędził z nami trzy sezony w zespole Monster Energy Yamaha Tech3 w MotoGP. Po czym przeniósł się do zdobycia kolejnych siedmiu lat wprawy z dwoma naszymi głównymi konkurentami (Ducati i Honda). To bogactwo doświadczenia, w połączeniu z uczciwym, rozsądnym podejściem Cala, z pewnością przyniesie nam duże korzyści. Razem będziemy dążyć do ulepszenia naszych motocykli YZR-M1 z pełnym programem testów w przyszłym roku.

Lin Jarvis


Pozyskanie Crutchlowa wiąże się jednak z odejściem Jorge Lorenzo, który pełnił funkcje testera w sezonie 2020.

Cal Crutchlow

Yamaha Motor Co., Ltd. i Yamaha Motor Racing pragną serdecznie podziękować Jorge Lorenzo, zawodnikowi testowemu Yamaha Factory Racing , za jego dyspozycyjność, wsparcie i zrozumienie w tym roku, w którym wystąpiły trudności związane z COVID-19. Chociaż okoliczności zewnętrzne uniemożliwiły partnerstwu realizację ich wspólnych celów na 2020 r., Szacunek między obiema stronami pozostaje niezmieniony. Yamaha życzy Jorge wszystkiego najlepszego w przyszłych przedsięwzięciach.

Yamaha

Cal Crutchlow zacznie swoją pracę, jako tester Yamahy już w lutym na torze Sepang w Malezji. Oczywiście o ile planów nie pokrzyżuje trwająca pandemia COVID-19. Crutchlow tego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Na początku roku zastała go informacja, że Pol Espargaro zajmie miejsce obok Marca Marqueza w zespole Repsol Hondy. Następnie doznał kontuzji nadgarstka i musiał być operowany. Niestety ból pozostał i przez większość sezonu dojeżdżał do mety w drugiej dziesiątce. Obecnie Brytyjczyk zajmuje dziewiętnaste miejsce z dorobkiem 26 punktów.

Foto. materiały prasowe zespołu