Audi A6 E-Tron Concept, który został ujawniony w Szanghaju na początku tego roku wzbudził duże zainteresowanie fanów elektryków. Model ma świetne proporcje, a jego zasięg oraz osiągi sprawiaj, że stanie się bardzo praktycznym autem EV. Auto stanie się kolejnym w gamie niemieckiego producenta samochodem elektrycznym.

Jak twierdzi niemiecki producent, elektryczny model zbudowany na podstawie A6, może trafić do produkcji jeszcze w 2022 roku. Informację tą potwierdził rzecznik marki w wywiadzie dla Roadshow. W raporcie wspomniano oczywiście, że auto chwile po premierze, która odbędzie się w przyszłym roku wejdzie do masowej produkcji. Ten sam rzecznik potwierdził również spekulacje na temat innego elektrycznego modelu marki Audi. Chodzi tutaj o Q6 E-Tron, które również zadebiutuje w przyszłym roku. Wiemy, że auto będzie jeździło na płycie podłogowej Premium Platform Electric (PPE) opracowanej przez Audi przy współpracy w Porsche. Prawdopodobnie nowa generacja Macana oraz Q6 E-Tron będą pierwszymi modelami, które skorzystają z tego rozwiązania.

Wracając do A6 E-Tron. Wersja produkcyjna będzie prawdopodobnie bardzo zbliżona do widocznego na zdjęciu konceptu. Oczekiwane są również specyfikacje z napędem na wszystkie koła, wykorzystujące do napędu dwa silniki elektryczne, których łączna moc wynosić ma około 480 koni mechanicznych, a moment obrotowy oscylować w granicy 800 Nm. Mówi się, że baterie pozwolą na przejechanie zaskakujących 700 kilometrów. Imponująca będzie również prędkość ładowania, dzięki której napełnienie akumulatorów od 5 do 80 procent ma zająć niecałe 25 minut. Oczywiście jeśli skorzystamy z odpowiedniej do tego stacji ładowania. Podczas premiery dowiemy się, że czy te liczby przełożą się na wersję produkcyjną.

Koncept związany z Szanghajem ma dość imponujący arkusz specyfikacji, który obejmuje wszystko, od napędu na cztery koła Quattro po zawieszenie pneumatyczne. Niestety, Audi nie jest jeszcze gotowe do pokazania koncepcyjnego wnętrza, ale mówi, że A6 E-Tron to przedsmak tego, co najlepsze w bezemisyjnych modelach marki. Na więcej informacji na temat specyfikacji, cen oraz osiągów auta będziemy musieli zaczekać przynajmniej do końca tego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *