Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Kilka tygodni temu mogliśmy zobaczyć oficjalnie model PEUGEOT 308 SW podczas prezentacji online, a teraz opublikowano polski cennik dla tego auta – czy jesteśmy w szoku? Nie, ponieważ znaliśmy ceny wersji hatchback.

Nowy PEUGEOT 308 SW debiutuje w Polsce. Charakteryzuje się wyrazistą stylistyką o rasowych kształtach oraz wyrafinowanym designem tyłu. Jest funkcjonalny oraz nadzwyczaj nowoczesny. Ma wszystko, co niezbędne i czego oczekują klienci w segmencie kompaktowych kombi. Teraz oficjalnie pokazano cennik dla tego modelu i otwiera go kwota 91 800 złotych za wersję z silnikiem 1.2 110 KM oraz manualną skrzynią biegów. Najbogatsza wersja wyposażenia (GT PACK) z hybrydowym silnikiem o mocy 225 KM oraz automatyczną 8-biegową przekładnią to wydatek rzędu 181 tysięcy złotych.

Nowy PEUGEOT 308 SW już od 91 800 zł - poznaliśmy polski cennik

„Premiera nowego PEUGEOT 308 wzbudziła w Polsce wielkie zainteresowanie, a samochód zebrał wiele entuzjastycznych recenzji. Wprowadzenie na polski rynek wersji kombi tego modelu, wzbogaca ofertę marki PEUGEOT w bardzo konkurencyjnym segmencie C, którego klienci oczekują samochodu nowoczesnego, funkcjonalnego, wyróżniającego się atrakcyjnym designem oraz zapewniającego bezpieczną i komfortową jazdę. Jestem przekonany, że nowy PEUGEOT 308 SW, oferujący wszystkie atuty wersji hatchback wzbogacone o dodatkową przestrzeń dla pasażerów podróżujących z tyłu oraz zwiększoną pojemność bagażnika, spełni wszystkie te oczekiwania i stanie się liczącym się graczem na polskim rynku”.

mówi Alessandro Renda, dyrektor marki PEUGEOT w Polsce
Nowy PEUGEOT 308 SW już od 91 800 zł - poznaliśmy polski cennik

W nowym PEUGEOT 308 SW polepszono właściwości aerodynamiczne uzyskując współczynnik Cx 0,277 oraz SCx 0,618 m2, który wpływa na zmniejszenie emisji CO₂ i zużycia paliwa. Duża pojemność przestrzeni bagażowej jest w stanie zaspokoić potrzeby wszelkiego rodzaju aktywności osobistej i zawodowej dzięki maksymalnej pojemności bagażnika sięgającej od 608 litrów do 1634 litrów przy całkowitym złożeniu tylnej kanapy. To dobry wynik jak na przedstawiciela tej klasy. Od teraz również można przeprowadzić pełną konfigurację modelu na stronie importera. Czy nowy PEUGEOT 308 SW zdobędzie zwolenników na rynku polskim? Wizualnie na pewno, bo auto się podoba, ale czy cena nie jest za wysoka? To pytanie pozostawiamy Wam do odpowiedzi.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *