Alex Albon

Christian Horner potwierdził, że mimo przejścia do Williamsa, Alex Albon w dalszym ciągu pozostanie powiązany z Red Bullem.

Na początku miesiąca Williams potwierdził, że wolny fotel po odchodzącym do Mercedesa George’u Russellu zajmie Alex Albon, podopieczny Red Bull Racing. Krótko po ogłoszeniu transferu stajnia z Milton Keynes oświadczyła, że mimo zwolnienia 25-latka rok przed planowanym końcem kontraktu, dalej pozostanie z nim powiązany, nie wykluczając ponownej współpracy w przyszłości. Christian Horner podał więcej szczegółów dotyczących tej sprawy, precyzując, jak będą wyglądały dalsze relacje między Tajem i austriacką ekipą.

Oznacza to, że mamy dobre relacje z Alexem, on pozostaje związany z Red Bullem, a my w razie potrzeby moglibyśmy skorzystać z jego usług w 2023 roku. Tak naprawdę jego kontrakt kończył się pod koniec następnego sezonu, więc w zasadzie przyspieszyliśmy ten proces, zabezpieczając przyszłe opcje.

Christian Horner
Christian Horner z Alexem Albonem

47-latek przyznał, że Albon intensywnie przepracował ostatnie miesiące, pomagając w rozwoju samochodu na sezon 2022.

Zrobił świetną robotę za kulisami, był mocno zaangażowany w rozwoju przyszłorocznego auta. Po podpisaniu umowy z Williamsem od razu wrócił do symulatora, pracując do późnych godzin wieczornych. Od teraz do końca roku będziemy z nim bardzo ciężko pracować. Liczba godzin, które spędził w symulatorze była szalona, lecz to wszystko część i dodatek do tego, co udaje nam się osiągnąć w tym roku. To, co mi zaimponowało, to sposób, w jaki on przyjął tę rolę od momentu, gdy został poinformowany o niej po wyścigu w Abu Zabi, i to jeden z powodów, dla których bardzo chcieliśmy, aby pomóc mu odzyskać fotel w Formule 1.

Christian Horner

Horner uważa, że mimo odejścia Albona Red Bull wciąż ma do dyspozycji kilku solidnych kierowców, którzy powinni wypełnić lukę po kierowcy z Tajlandii podczas prac w symulatorze.

W przyszłym roku będzie nam brakowało jego wkładu, lecz mamy Juri Vipsa i Liama Lawsona, wykonujących kawał dobrej roboty. Wciąż mamy kontrakt z Sebastianem Buemim, a Jake Dennis również robi solidną pracę dla nas. Więc mamy silny skład w symulatorze.

Christian Horner
Alex Albon

W bieżącym sezonie Alex Albon łączy obowiązki kierowcy rezerwowego i testowego w Formule 1 ze startami w serii DTM, reprezentując zespół AlphaTauri AF Corse. Taj zajmuje obecnie szóste miejsce w klasyfikacji generalnej, mając na koncie trzy podia, w tym jedno zwycięstwo podczas sierpniowej rundy na torze Nurburgring.

Foto. oficjalne materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *