Alex Albon kontynuuje współpracę z Williamsem. Zespół z Grove nie zdradził długości nowej umowy, lecz na pewno obejmie ona kolejne dwa lata.

Po roku 2021 spędzonym jako tester Red Bulla i reprezentant ekipy AlphaTauri w DTM, Alex Albon powrócił do Formuły 1 w roli etatowego kierowcy Williamsa. Taj w pierwszej części sezonu 2022 spisywał się zdecydowanie lepiej od mającego dłuższy staż w ekipie z Grove Nicholasa Latifiego. Dysponując najsłabszym bolidem w stawce, 26-latek zdołał dwukrotnie zapunktować podczas wyścigów w Melbourne i Miami, gromadząc trzy oczka. To cały tegoroczny dorobek ekipy zajmującej ostatnie miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Mimo opcji powrotu do współpracy z Red Bullem na rok 2023, Albon pozostanie kierowcą zespołu dowodzonego przez Josta Capito przez kolejne sezony.

Zespół ogłosił informację o przedłużeniu kontraktu w żartobliwym wywiadzie z Tajem, umieszczonym na stronie zespołu. Sam zainteresowany przyznaje, że zamierza zostać w Williamsie aż do momentu, gdy skończy 45 lat, co będzie miało miejsce w 2041 roku. Znając styl wypowiedzi Albona można uznać to za żart.

Alex Albon

Jestem tu na 2023 rok i dalej, do momentu, gdy będę miał 45 lat [śmiech]. To był dobry rok. (…) Świetnie było mieć spokojną głowę, iść dalej do przodu z moją karierą i później być z Williamsem. Oczywiście mieliśmy mocny początek sezonu, czas spędzony tutaj dał mi wiele radości. Może trochę więcej ten spędzony z zespołem na torze i fabryce, niż z działem marketingu, ale musisz to wszystko zaakceptować. Jestem podekscytowany moją przyszłością i dalszą częścią sezonu, będziemy starali się unikać kłopotów. Zamierzamy się skoncentrować na ulepszeniu auta i pracować tak, jak najlepiej możemy.

Alex Albon, kierowca zespołu Williams Racing

Na ten moment nie jest pewne, z kim Alex Albon będzie dzielił garaż Williamsa w 2023 roku – najczęściej typowany do obsadzenia drugiego fotela jest Logan Sargeant, członek akademii Williamsa. 21-letni Amerykanin zajmuje obecnie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Formuły 2 i dostanie szansę zaprezentowania się podczas domowej rundy w Austin, gdzie wystąpi w piątkowym treningu. W poprzednich miesiącach wśród plotek przewijało się również nazwisko Oscara Piastriego. W odróżnieniu od wczorajszych wydarzeń z udziałem Australijczyka tutaj jednak można przyjąć, że publiczne ogłoszenie dotyczące kontraktu Albona zostało uzgodnione z samym zainteresowanym.

Foto. oficjalne materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *