Redaktor | Fotograf

Pomimo zmian mechanicznych, tuner nie ingerował za bardzo w design Audi S3, pozostawiające je w podstawowym stylu, co sprawia, że jest to pewnego rodzaju sleeper.

Niemiecki tuner znany jest ze swoich modyfikacji marki Audi. Ostatnimi czasy wziął się między innymi za RS6, czy RSQ8. Jednak poza tym, ABT zajmuje się także nieco słabszymi modelami. Teraz ma okazje pokazać swoje możliwości przy Audi S3. Początki są jednak skromne. W końcu nowa generacja małego hot-hatcha Audi dopiero niedawno została zaprezentowana. W związku z tym zakres modyfikacji nie jest zbyt ogromny. Skupiono się głównie na mocy, a stylistyka zeszła na drugi plan.

Audi S3

Głównym wyróżnikiem są oczywiście felgi. Standardowo ABT wyposaża zmodyfikowane S3 w 19-calowe koła, natomiast w opcji można zamówić 20-calowe. Można wybierać także spośród kilku wariantów kolorystycznych. Dodatkowym smaczkiem są emblematy tunera umieszczone na grillu i klapie bagażnika. W środku znaczek ABT znajdziemy na starterze silnika. Póki co jest zdecydowanie zachowawczo, jednak to na pewno nie ostatnie słowo niemieckiego tunera Audi. Ma to też swoje plusy. Nie każdy chce ostentacyjnie wyrażać ilość koni pod maską.

Audi S3

Jednak to tam będzie tkwić główna siła zmodyfikowanego S3. Tuner postarał się o godne podniesienie mocy. Dzięki nowemu ECU moc wzrosła aż o 60 koni. S3 wyciąga zatem aż 370 koni. Moment obrotowy również wzrósł. Wynosi teraz aż 450 Nm. Oczywiście nie zapewni to niewyobrażalnych osiągów, jednak można spodziewać się urwania około pół sekundy w czasie przyspieszenia do setki w porównaniu do standardowej wersji. Niestety póki co tuner nie zmieniał nic w układzie wydechowym. Zapewne taka modyfikacja pojawi się dopiero za jakiś czas.

Audi S3

ABT z pewnością znajdzie wielu klientów na swoją modyfikacje. W końcu S3 wtedy staje się niemal równie mocne jak RS3, które jest jednak sporo droższe. Jeśli komuś nie zależy na 5-cylindrowym brzmieniu, z pewnością skusi się na modyfikacje zwykłego 2.0. Zwłaszcza gdy tuner poprawi także brzmienie wydechu oraz stylizację. Być może w przyszłości doczekamy się także mocniejszych zestawów ABT dedykowanych do S3.

Foto. materiały prasowe tunera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *