Redaktor | Fotograf

Pomimo że auto robi furorę, prawdopodobnie nie trafi do masowej produkcji. Toyota Supra Targa, pozostanie dalej obiektem marzeń i westchnień

Nowa Supra jest bez wątpienia kontrowersyjnym samochodem. Można śmiało powiedzieć, że spolaryzował on fanów japońskiej motoryzacji. Niektórzy twierdzą, że straciła swój charakter i jest zbyt mocno oparta na BMW Z4, na którym faktycznie bazuje. Z drugiej strony pojawiają się głosy, że jest to fantastyczny samochód z równie dobrym potencjałem tuningowym co poprzednia generacja. Zarówno modyfikacje stylistyczne, jak i techniczne nie są wyzwaniem i auto z pewnością będzie popularnym wyborem tunerów.

Toyota Supra Targa

Jednym z najpopularniejszych miejsc, gdzie można pokazać swoje stuningowane samochody są targi SEMA. Niestety z oczywistych powodów, w tym roku wydarzenie nie miało szans się odbyć. Wobec tego, zorganizowano pokazy online. Toyota chciała udowodnić, że Supra A90 ma równie dobry potencjał co poprzednia generacja. Przygotowała wobec tego wersję Targa nowej Supry. Trzeba przyznać, że auto prezentuje się naprawdę dobrze. Oczywiście modyfikacje nie skończyły się na usunięciu dachu. Modyfikacje objęły także bardziej agresywne zderzaki oraz felgi. Z tyłu znalazł się także spoiler. Japońska marka ma już doświadczenie w ucinaniu dachów swoim samochodom. W ostatnich latach spotkało to między innymi model GT86, który w 2013 stracił dach i otrzymał oznaczenie FT86 Concept. Niedawno producent przyznał, że był on bardzo bliski wprowadzenia takiej wersji do produkcji.

Toyota Supra Targa

Ciężko powiedzieć, czy Supra w wersji Targa również ma szanse trafić do produkcji. Niestety jest to raczej mało prawdopodobne, ponieważ otwarty dach ma już bliźniacze BMW Z4. Choć oczywiście jest to zwykłe cabrio z miękkim dachem, a więc konstrukcja zupełnie inna niż Targa Toyoty, auta mogłyby być dla siebie wewnętrzną konkurencją. A tego obie marki z pewnością wolałyby uniknąć. Póki co musimy nacieszyć się takim konceptem. Możliwe jednak, że za takie zmiany wezmą się niezależni tunerzy. W końcu już teraz wielu z nich pokazało, że nowa Supra wykazuje naprawdę duży potencjał. Być może w przyszłym roku, gdy targi SEMA odbędą się normalnie, ktoś zaprezentuje swoją wersję Supry z otwartym dachem.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *