Crossover szwedzkiego producenta doczeka się elektrycznego wcielenia. XC40 to jednocześnie pierwszy w pełni napędzany energią elektryczną samochód w historii Volvo

Na niektórych rynkach, Volvo oficjalnie rozpoczęło zbieranie zamówień na XC40 o alternatywnym źródle napędu. To pierwszy taki pojazd tego producenta przeznaczony do produkcji seryjnej. Szwedzi szczycą się dużym popytem na taki produkt, jako iż dziesiątki tysięcy klientów wyraziło zainteresowanie, a kilka tysięcy osób złożyło wstępne zamówienia nawet przed oficjalnym rozpoczęciem sprzedaży.

Jest to istotny czas dla Volvo, co widać na oficjalnej, światowej stronie producenta. Z zamieszczonych tam materiałów szybko wywnioskować można iż elektryczny crossover nadal będzie już dobrze znanym XC40. Na filmach widać takie funkcje jak automatyczna klapa bagażnika, elektryczne fotele z pamięcią ustawień oraz przedni bagażnik. Jednak najważniejszymi informacjami są; czas ładowania do 80% wynoszący według Volvo 40 minut, zasięg do 400 km według WLTP, moc na poziomie 408 KM, pierwsza setka w czasie poniżej 5 s. oraz.. nowy system info-rozrywki.

Nowy infotainment to druga najważniejsza nowość w XC40, poza napędem elektrycznym. Według Volvo, został on zaprojektowany we współpracy z Google i w oparciu o najpopularniejszy mobilny system operacyjny – Android. Volvo założyło, że takie rozwiązanie będzie najwygodniejsze i najbardziej intuicyjne dla użytkowników, w czasach w których każdy ma na codzień styczność z telefonem. Nawet jeśli nie androidowym, to korzysta z usług google, takich jak Google Maps.

Rozwiązanie to jest korzystne również dzięki dostępowi do Sklepu Play. Nowe XC40 będzie w stanie samoczynnie przeprowadzić aktualizację oprogramowania, tak jak robi to nasz telefon. Nawigacja przestanie być zmartwieniem – w końcu Mapy aktualizują się non-stop. Szwedzki producent obiecuje również daleko idącą personalizację systemu. Jest to bardzo istotna innowacja.

Źródło: Materiały prasowe Volvo

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *