Redaktor | Fotograf

Choć Volkswagen ma już kilka modeli elektrycznych w ofercie, nie zaprzestaje opracowywać następnych. Najnowszy koncept producenta, czyli ID. LIFE zapowiada najmniejszy model, który trafi na rynek. Będzie on również prawdopodobnie najtańszą propozycją od niemieckiej marki.

Choć producenci w ostatnim czasie rozwijają przede wszystkim większe modele elektryczne, nie zapominają również o segmencie miejskim. Volkswagen ma już w gamie kompaktowego ID.3 czy crossovera ID.4, jednak teraz pokazał koncept zapowiadający mniejszy model. Ma być on najtańszy i najmniejszy w gamie prodcenta. ID. LIFE został właśnie zaprezentowany na targach IAA w Monachium.

Volkswagen ID. LIFE Concept zapowiada tani elektryczny model miejski

Z zewnątrz nawiązuje on do designu pozostałych elektrycznych modeli Volkswagena. Jednocześnie jest jednak bardzo futurystyczny. Wszędzie pojawia się oświetlenie LED, klamki zostały schowane w drzwi, a samo auto ma kwadratowe kształty, podobnie jak Honda e. Co ciekawe, dach samochodu może zostać zdjęty. Wnętrze jest bardzo minimalistyczne. Całe centrum sterowania znalazło się na kierownicy bez górnego wieńca, włącznie z selektorem biegu. Zamiast ekranu centralnego, mamy miejsce na smartfona. Klasyczne pedały mają na sobie znaczek pauza i play. Widać, że to model koncepcyjny, jednak może on zapowiadać kierunek, w którym pójdzie Volkswagen projektując przyszłe modele.

Volkswagen ID. LIFE Concept zapowiada tani elektryczny model miejski

Choć będzie najtańszy, nie będzie mu brakowało mocy i zasięgu. Koncept został wyposażony w silnik o mocy 234 koni i napęd na przód. Dzięki temu przyspieszenie do setki zajmie jedynie 6,9 sekundy. Bateria ma pojemność 57 kilowatogodzin. Zasięg auta wynosi około 400 kilometrów. Produkcyjna odmiana trafi na rynek już w 2025 roku. Auto ma trafiać przede wszystkim do młodszych klientów. Zapewne otrzyma kilka wersji różniących się mocą i zasięgiem. Najtańsza ma kosztować około 20 tysięcy euro, co sprawia, że będzie to jedna z tańszych propozycji na rynku. Volkswagen zapowiedział, że całkowicie przejdzie na produkcje aut elektrycznych do 2035 roku. Jednak większość modeli pojawi się już przed 2030. Przyszłość nadchodzi wielkimi krokami, a duże zmiany czekają nas już niedługo.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *