Egzemplarz najmocniejszej wersji Golfa czwartej generacji wyprodukowany został w 2004 roku. Trzeba przyznać, że na drogach stał się już rzadkim widokiem. Jednak na aukcjach z całego świata możemy znaleźć R32. Egzemplarz prezentowany na zdjęciach wyróżnia się przede wszystkim stanem technicznym. Nic dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę, że przejechał on niecałe 3000 km.

Samochód został dostarczony nowy do Sharrett Volkswagen w Hagerstown w stanie Maryland, a w lutym tego roku został zakupiony przez obecnego sprzedawcę. Auto sprzedawane jest z oryginalną naklejką na szybie, kompletem dokumentów, książką serwisową oraz czystym raportem Carfax. Są to ważne informację dla potencjalnego kupca ponieważ w ostatnich latach zwiększyła się liczba oszustw. To, że auto jest pewne potwierdza również dealer, od którego zostało zakupione.

R32

Nadwozie zdobi lakier Deep Blue Pearl. Uwagę zwracają również zaciski hamulcowe w kolorze niebieskim. Golf stoi na 18-calowych felgach OZ Racing z oponami Goodyear. Auto jest w 100% utrzymane w stanie oryginalnym. Nie dziwi więc cena. Godzinę przed końcem aukcji licznik pokazywał 45 tysięcy dolarów. Za taką cenę spokojnie byśmy mogli kupić nowego Golfa GTI.

R32

Jak wiemy fenomen Golfa R32 leży w skrzyni jaką zastosował producent przy jego projektowaniu. Po serii eksperymentów niemiecka marka zdecydowała się zamontować w Golfie R32 skrzynię dwusprzęgłową DSG. Od tego się wszystko zaczęło. Prezentowany egzemplarz dostępny jest jednak z przekładnią manualną. Dzięki temu modelowi Volkswagen pokazał, że potrafi zrobić coś więcej niż GTI. Sprint do setki zajmował mu dokładnie 6,6 sekundy ze skrzynią manualną, z DSG mniej o 0,2 sekundy. Było to możliwe dzięki uzbrojeniu Golfa w silnik o pojemności 3,2 litra. Generował on 250 koni mechanicznych. Według producenta prędkość maksymalna wynosiła 247 km/h. Moc przenoszona jest oczywiście na wszystkie koła.

R32

Jak można byłoby się spodziewać wewnątrz auto prezentuje się równie dobrze. Obszyta skórą kierownica znajduje się w foliowym pokrowcu, a tapicerka siedzeń została ponownie odnowiona. Z ciekawego wyposażenia opcjonalnego auta warto wymienić automatyczną klimatyzację, aluminiowe nakładki na pedały oraz fabryczne stereo. Golf z pewnością szybko znajdzie nowego właściciela. Pewnym jest, że taki egzemplarz nie będzie tracił na wartości, a tylko zwiększał swoją cenę.

https://www.youtube.com/watch?v=eSKmzEh5fGM#action=share

Foto. Bring A Trailer

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *