Redaktor | Fotograf

Japoński producent stworzył świetną zabawkę, która dostarcza wiele przyjemności z jazdy. Toyota GR Yaris miała okazję wykazać się w tzw. “teście łosia” i zaliczyła go wzorowo.

Toyota pokazując Yarisa w wersji GR mocno namieszała w świecie motoryzacji. Auto szybko znalazło się na ustach wszystkich fanów samochodów. Nawet pomimo dość sporej ceny, nie było najmniejszego problemu ze sprzedażą. Prowadzenie modelu GR Yaris stoi na najwyższym poziomie, a dzięki napędowi na 4 koła i sporej mocy, auto daje mnóstwo przyjemności z jazdy i przypomina cywilizowaną rajdówkę. Aby formalności stało się zadość, samochód poddano również testowi łosia.

Jak można było się spodziewać, zaliczenie go, również było jedynie formalnością. Auto zdało test pokonując przeszkody przy prędkości aż 80 kilometrów na godzinę. Rekord udałoby się poprawić o 1 kilometr na godzinę, ale niestety Yaris uderzył w jeden z pachołków. Wynik jest lepszy od takich samochodów jak Mercedes klasy A, BMW serii 1, czy Porsche Taycan Turbo S. Poza prowadzeniem, test udowadnia również, jak bezpiecznym autem jest Yaris. Pozwala on na wykonanie gwałtownego manewru przy znacznie wyższych prędkościach.

Toyota GR Yaris

Oczywiście, auto dobrze jeździ także na wprost. Dzięki 3- cylindrowemu silnikowi rozwijającemu 260 koni, a także napędowi na cztery koła, GR Yaris rozpędza się do setki w nieco ponad 5 sekund. Dobre wrażenie wzmacnia także 6-biegowa skrzynia manualna. Różne tory wyścigowe też nie są dla niego wyzwaniem, a pokonywanie zakrętów to czysta frajda. Oczywiście auto nie jest idealne, wykończenie wnętrza pozostawia trochę do życzenia, jednak raczej nikt nie zwraca na to uwagi.

Toyota GR Yaris

Według wielu testów, auto jest świetną zabawką i daje ogromną przyjemność z prowadzenia. Wyniki testu łosia tylko to potwierdzają i pokazują jak dobrze jeździ nowy GR Yaris. Szkoda jedynie, że auto jest dość limitowane i nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na taki zakup. Miejmy jednak nadzieję, że większość użytkowników będzie właściwie użytkowała Yarisa i nie stanie się on królem garaży. W końcu byłoby nieco szkoda, gdyby takie auto się marnowało.

Toyota GR Yaris

Film: km77.com Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *