Redaktor | Fotograf

Na pewno nowa Toyota GR Corolla mogłaby wywołać duże zamieszanie, jednak czy takie połączenie pasuje do auta typu kombi? Wielu osobom z pewnością przypadłoby do gustu.

Toyota GR Yaris jest bez wątpienia świetnym samochodem. Co jednak, jeśli spróbować przeszczepić jej geny do Corolli kombi? W końcu znajduje się ona na drugim końcu skali nastawienia na przyjemność z jazdy wśród aut japońskiego producenta. Powtórzenie sukcesu hot-hatcha może być trudne, zwłaszcza jeśli auto wcale nie powstanie. Toyota jednak faktycznie może wprowadzić takie auto do oferty, zwłaszcza, że właściwie nie miałoby żadnej konkurencji w swojej klasie. Klienci prawdopodobnie też by się znaleźli, część przyciągnęłaby wizja tak szalonego auta, a część po prostu potrzebowałaby szybkiego kombi w tej klasie. Zatem czy Toyota GR Corolla ma sens?

Toyota GR Corolla

Na renderze Spider7 większość elementów wykorzystanych w modelu pochodzi z GR Yarisa. Faktycznie, w rzeczywistości byłoby zapewne podobnie. W końcu po co zmieniać coś, co wygląda bardzo dobrze. Przedni agresywny zderzak jest odpowiedni do tak mocnego auta, podobnie jak sportowe felgi. Z tyłu również mogłyby znaleźć się dwie pojedyncze końcówki wydechu, a także spoiler oraz dyfuzor. To wystarczyłoby, aby dostosować GR Corollę do standardów sportowego kombi.

Pod maską zapewne byłoby dość podobnie jak w Yarisie. Znalazłaby się tam jednostka 3-cylindrowa zapewniająca 260 koni mocy. Napęd również byłby przekazywany na wszystkie koła, jednak Corolla byłaby pewnie nieco wolniejsza i mniej zrywna. Skrzynia biegów też pewnie byłaby manualna, co w aucie typu kombi do codziennego użytku z pewnością odciągnęłoby niektórych potencjalnych klientów. Przez znacznie większą masę, Corolla nie byłaby też tak zwrotna i przyjemna w prowadzeniu.

Pomimo kilku gorszych cech, z pewnością również i na takie auto znaleźliby się klienci. Tym bardziej, że auto praktycznie nie miałoby konkurencji. Byłaby to jedna z najoryginalniejszych propozycji na obecnym rynku samochodów, ponieważ raczej mało kto decyduje się na produkcję tak szalonych projektów. Jeśli taka wersja wejdzie do produkcji, stanie się to zapewne jeszcze w tym roku.

Foto. materiały prasowe producenta Render: Spyder7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *